ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רוני קליין :

לפני כבוד השופטת ורדה פלאוט

העוררת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
רוני קליין (עצור)


נוכחים:
ב"כ העוררת - עו"ד נילי דיין
ב"כ המשיב - עו"ד ליעד ידין
המשיב הובא ע"י שב"ס

פרוטוקול

ב"כ העוררת
נכון שלא כתבנו לכמה זמן אנחנו מבקשים לעצור את המשיב, ונכון שבינתיים עברו 24 שעות אותן ביקשנו מבית משפט קמא, והוא לא צריך להיות במעצר, וכנראה שאין מאיפה שהוא ישלם את הערבות העצמית, אם היה פיקוח זה יותר נכון, ואני מבינה שאין מי שיפקח עליו. ואולי שתהיה הפקדה, ואיך נותנים לו ערבות עצמית של 10,000 שקל?

ב"כ המשיב
רק ב-5/8 הופסקו הליכים בתיק פלילי שהיה נגדו, באותו כתב אישום ונקבע שהוא לא כשיר לעמוד לדין. עיינתי בר.פ. וראיתי את הדברים, וניתן צו למרפאתי כפוי, וזה בוצע והוא מטופל וזה מקום פתוח. לו הייתה איזה שהיא ההתדרדרות במצבו או חוסר שיתוף פעולה, או לו הייתה בעיה של שיתוף פעולה לא היה מומלץ צו מרפאתי כפוי, כי הוא חי לבד. לו המצב היה משתנה מאז ההחלטה על ה צו המרפאתי, בסמכות הפסיכיאטר המחוזי להפוך את הצו הכפוי לאשפוז כפוי וזה על פי חוק ללא התערבות בית המשפט. ולא כך המצב.

ב"כ העוררת
הוא לא הלך לבנק.

ב"כ המשיב
הוא לא הולך להוציא כסף בסניף שלו. יש אירוע מחודש יולי והוא נחקר על כך והוא אמר שיש מצלמות אך לא היה כלום. כשרואים אותו מעבר לרחוב רצים למשטרה. אני למד שאם הייתה בעיה הפסיכיאטר המחוזי היה מאשפז אותו בכפייה. הוא מטופל בפרומקין. וכשיש צו הוא בא לקבל זריקות ולשיחות.
ב"כ העוררת
אנחנו חוזרים בנו מהערר ומבקשים להתרות במשיב שלא להפר את הצווים שניתנו נגדו, שאם יפר אותם שוב ננקוט כנגדו בהליכי מאסר או פנייה לפסיכיאטר המחוזי על כל מה שכרוך בכך.

המשיב
אני העברתי את החשבון לבנק אחר ואני אלך מסביב ולא אטריד את המתלוננות, אלך רק למרפאה. אני מבטיח.


החלטה

הבקשה תמחק.
יחד עם זאת, אני מוצאת לנכון להסביר למשיב שעליו לקיים את צווי המניעה שניתנו כנגדו ככתבם וכלשונם, שאחרת הוא צפוי שוב להליך של מעצר או כל הליך אחר שידרש.

ניתנה והודעה היום י"ז אלול תשע"ג, 23/08/2013 במעמד הנוכחים.

ורדה פלאוט, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: רוני קליין
שופט :
עורכי דין: