ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לורה עבדו נגד באסמה סבאג' :

בפני כבוד השופטת לובנה שלאעטה חלאילה

תובעים

  1. לורה עבדו
  2. עבדו דיב

נגד

נתבעים

  1. באסמה סבאג'
  2. הראל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

בקשה למינוי מומחה בתחום האורתופדי לבדיקתה של התובעת מס' 1 ( להלן: "התובעת").
לאחר שעיינתי בבקשת התובעת ובתגובת הנתבעת, לאור הלכת שיק נ' מטלון, פ"ד מ"ד(2) 216, ולאחר שנוכחתי כי קיימת ראשית ראיה לאפשרות קיומה של נכות עקב התאונה, הנני מורה על מינויו של ד"ר מיכה רינות כמומחה מטעם ביהמ"ש בתחום האור תופדי.
מהמסמכים הרפואיים שצורפו לבקשה עולה כי אצל התובעת אובחנו, סמוך לאחר התאונה רגישות בע"ש צוואר י ובגב תחתון בנוסף לרגישות ושטפי דם בחלקים שונים בגופה, כתף וזר וע ימין, שד ימין ו דופן בטן עליונה. התובעת התלוננה על כאבים בכל חלקי גופה במשך כשלושה שבועות לאחר התאונה ו היא נבדקה ע"י רופא אורתופד שאבחן אצלה רגישות במימוש והגבלה בתנועות ע"ש צווארי בנוסף להגבלה בכיפוף בע"ש מותני.
לבקשה צורפו ממצאי בדיקה שבוצעה ביום 24.11.2011 שהדגימה בלט דיסקלי או "אנולוס שטוח עם מגע בשורשיםL5 בפורמינות" בגובה החוליות L5-S1.
השאלה, אם מממצאי בדיקת ה- C.T. מעידים על שינויים ניווניים, כטענת הנתבעת, אם שמא אלה נגרמו עקב התאונה, הינה שאלה שמצריכה מומחיות ומכאן, ונוכח תלונותיה של התובעת וממצאי בדיקה קודמת, איני מוצאת לחסום את דרכה להוכיח כי נגרמה לה נכות עקב התאונה , בתחום האורתופדי.
עם זאת, בשים לב להעדר רצף טיפולי, העדר מסמכים רפואיים עדכניים וליתר הטיעונים שהועלו בתגובת הנתבעת, אני קובעת כי בשכרו של המומחה ישאו, בשלב זה, שני הצדדים בחלקים שווים.
צו פורמלי בדבר המינוי יינתן בנפרד, במקביל למתן החלטה זו.
בשלב זה ובהעדר כל ממצא לפגיעה או נכות בתחום הנוירולוגי, בקשתה של התובעת בעניין זה נדחית.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, י"ז אלול תשע"ג, 23 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לורה עבדו
נתבע: באסמה סבאג'
שופט :
עורכי דין: