ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הכשרה חברה לביטוח בע"מ נגד הראל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

התובעת

הכשרה חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעת

הראל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

מהכנת התיק לקראת דיון הקבוע בו בפניי ביום 10/10/13, עולה מכתב ההגנה, כי טרם הגעת כתב התביעה אל הנתבעת, שולם לתובעת סכום שאינו שנוי במחלוקת בסך 26,620 ₪ על מלוא נזקיה , כאשר סכום התביעה שהוגשה בפניי, עומד על 26,682 ₪. על כן מבקשת הנתבעת (במסגרת כתב ההגנה), למחוק את התביעה על הסף. עוד עולה מכתב ההגנה, כי הנתבעת לא כופרת באחריות הנהג ברכב מבוטחה בנזיקין כלפי התובעת, והמחלוקת היא רק במישור הנזק והוצאות המשפט.

לפיכך אני מורה כך:
מאחר שבכתב הטענות ונספחיהם לא נפרשה תשתית עובדתית וראייתית מספיקה להכרעה במחלוקות הנ"ל ולמען ייעול הישיבה המקדמית הנ"ל, אני מורה לשני הצדדים להגיש, בו-זמנית ותוך 20 יום מהיום (פגרת הקיץ באמה במניין הימים), תצהירי עדות ראשית של יודעי דבר שבו ייפורטו היטב כל העובדות והראיות (תכתובות ועוד) הרלוונטיות למחלוקות הנ"ל. על כל המצהירים להתייצב לישיבה הנ"ל, וב"כ הצדדים ידאגו לכך.

בנוסף, בטופס ההודעה על התאונה המצורף כנספח לכתב התביעה, נזכר קיומו של תיק משטרה רלוונטי, וחרף כך איש מהצדדים לא פירט תיק משטרה זה בגילוי המסמכים הסטנדרטי וגם לא הגיש לתיק את מסמכי תיק המשטרה.
אבהיר, כי לא ארשה (גם לא בהסכמת הצדדים) שמסמכי תיק המשטרה יוגשו במפתיע בשעת הישיבה המקדמית, וככל שמי מהצדדים מעוניין להגיש את מסמכי תיק המשטרה (תוך שמירת זכות הצד שכנגד להתנגד לכך בנסיבות, ככל שקיימת זכות כזו), עליו להגישם לתיק ביהמ"ש לכל המאוחר עד 7 ימים בטרם מועד הישיבה המקדמית, וזאת כדי לאפשר לביהמ"ש ללמוד אותם לקראת הישיבה.

ההחלטה תישלח, בפקס ידני, לב"כ שני הצדדים.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ג, 13 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הכשרה חברה לביטוח בע"מ
נתבע: הראל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: