ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית נשר נגד ליבוביץ(המנוח) :

בקשה מס' 1, 2
בפני כבוד הרשמת הבכירה גילה ספרא - ברנע

מבקשת

איריס זלוטניק
ע"י ב"כ עוה"ד ת. פלד

נגד

משיבה
עירית נשר
ע"י ב"כ עוה"ד ע. ליבונטין

החלטה

לפניי בקשה לביטול פסק דין מיום 12/11/09, שניתן נגד המבקשת, הנתבעת מס' 2, יחד עם הנתבע מס' 1, עזבון מרים ליבוביץ' ז"ל (אימה) .

פסק הדין ניתן על סמך אישור מסירה מיום 14/9/09, שנחזה להיות חתום ע"י המבקשת, ובהעדר הגנה. המסירה בוצעה במען שד' יצחק 6/3 חיפה, ומבצע המסירה הצהיר כי המבקשת שוכרת שם דירה ממשפ' וולך.

בחלוף כשלוש שנים, ביום 6/9/12 הגישה המבקשת את הבקשה לביטול פסק דין, ובה טענה כי היא מתגוררת בחיפה רח' גיבורי ורשה 5, וכי הדירה נשוא התביעה ברח' החבצלת 17, נשר אינה בבעלותה. המבקשת פירטה כי הדירה היתה רשומה בחלקים שווים על שם אימה המנוחה, הנתבעת מס' 1 וע"ש גב' קובנר כרמלה, וכי ניתן פסק דין הצהרתי בשנת 1996, לפיו הדירה שייכת למר ליבוביץ' ניצן, אך היא אינה מאתרת את פסק הדין (מאחר ובוער) או את אחיה. על כן, טענה המבקשת, הגישה בקשה למתן פסק דין הצהרתי חדש.

לבקשה צורף רק נסח רישום, המעיד על זכויות גב' מרים גולדשטיין ז"ל וגב' כרמלה קובנר תבדל"א, שנרשמו ביום 30/2/10.

המשיבה בתגובתה חזרה על טענת המסירה של כתב התביעה, טענה כי המבקשת פנתה למשרד ב"כ המשיבה באותן טענות, שהיא מעלה היום כבר בשנת 2009 , אך לא הציגה פסק דין, המוכיח אותן, ועמדה על כך שהבקשה מוגשת באיחור וכי בהעדר ראייה לנטען ע"י המבקשת, אין לבטל את פסק הדין.
למבקשת ניתנה זכות תגובה לתגובה, כאמור בהחלטותיי מיום 9/9/12 ומיום 17/10/12, אך היא לא הגיבה. מאחר וההחלטה לא נמסרה לה למען, שנמסר על ידה בבקשה. תגובה לא הוגשה ועל כן ביום 14/11/12 מסרה המזכירות את התגובה, ועל גביה שתי ההחלטות בפתקית, למשרד ב"כ המבקשת בפקסימיליה ידנית. גם ב"כ המשיבה מסר את תגובתו לב"כ המבקשת עוד ביום 18/10/12 וצירף את האישור לבקשתו מיום 21/7/13. עד היום לא הוגשה תגובה לתגובה.

בנסיבות העניין אני קובעת כי הבקשה הוגשה באיחור ניכר, אין בה הכחשה של קבלת כתב התביעה ואין טעם לאי הגשת בקשת רשות להתגונן במועד. כמו כן המבקשת לא סתרה את הטענה כי הינה היורשת של המנוחה, הנתבעת מס' 1, טענתה לעניין הזכויות לאחיה עומדת בניגוד לרישום בלשכת רישום המקרקעין והיא לא ניצלה את זכות התגובה לתגובה, על כן אני קובעת כי המבקשת חבה בחובות עזבון אמה , עד לגובה מה שירשה ממנה.

הבקשה לביטול פסק דין נדחית.

בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

הליכי ביצוע פסק הדין יחודשו.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ג, 13 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עירית נשר
נתבע: ליבוביץ(המנוח)
שופט :
עורכי דין: