ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סאמי נג'אר נגד זאהי זידאני :

בפני כבוד השופט דאוד מאזן

תובעים

  1. סאמי נג'אר
  2. מוחמד נג'אר

נגד

נתבעים

  1. זאהי זידאני
  2. שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. בפני תביעה בגין נזקי גוף שנגרמו לרכב התובעים בתאונת דרכים מיום 22.9.11.

2. תובע מס' 2 הינו הבעלים של רכב מ.ר 13-739-17 אשר היה נהוג במועד התאונה ע"י נתבע מס' 1. נתבע מס' 1 הינו הבעלים והנהג של רכב מ.ר 82-467-50 ואשר מבוטח בביטוח צד ג' אצל נתבעת מס' 2.

3. על פי הנטען בכתב התביעה ביום 22.9.11, בעת שתובע מס' 1 נהג ברכב מכיוון שפרעם לכיוון סומך, היה בנסיעה איטית עקב פקק תנועה, לפתע הגיח רכב הנהוג בידי נתבע מס' 1 ופגע ברכב מאחור, מעוצמת החבטה נהדף רכב התובע לעבר רכב שהיה לפניו ונגרם לו נזק בחלק הקדמי.
התובע הזמין שמאי אשר העריך את הנזקים שנגרמו לרכב בסך 14400 ₪, ובשל העובדה כי ערך הרכב הינו ע"ס 16000 ₪, השמאי הכריז על הרכב כאובדן גמור.

4. הנתבעים טוענים כי מדובר בתאונת שרשרת שמעורבים בה שלושה כלי רכב, ואילו נתבע מס' 1, אכן פגע ברכב התובעים, אך טוענים כי הוא הצטרף לתאונה קיימת ולא גרם לנזק בחלק הקדמי שנגרם ממילא ע"י התרחשות התאונה בין רכב התובעים לבין רכב צד ג' שהיה לפני רכב התובעים. כמו כן, טוענים כי הם שילמו את מוקד הנזק האחורי שנגרם ע"י נתבע מס' 1 בסך 5970 ₪.

5. התובע והנתבע העידו בפניי, אך שני הצדדים לא זימנו את נהג הרכב הנוסף שהיה מעורב בתאונת השרשרת, אייל פדידה אשר לא הוזמן ע"י מי מהצדדים. מדובר בגרסאות קוטביות שבהן התובע טוען כי הוא נפגע לראשונה ע"י רכב הנתבע וכתוצאה מכך נהדף אל עבר הרכב שלפניו, ואילו הנתבע מאשר שפגע בחלקו האחורי של הרכב וזאת לאחר שהיתה תאונה קיימת ושהוא הצטרף אליה.

6. לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים אני סבור כי לא צלחה דרכם של התובעים להוכיח בפניי כי רכב הנתבע פגע ברכבם ולאחר מכן רכבם נהדף לעבר רכב שהיה לפניהם. מסקנתי מבוססת על כך שמדובר בעדות מול עדות, מוקדי הנזק מסתדרים עם שתי הגרסאות ובנוסף אני זוקף לחובת התובעים את אי זימונו של מר אייל פדידה הנהג של הרכב הראשון בשרשרת שיוכל להשליך אור על התרחשות התאונה וסדר הפגיעות. משכך, אני קובע כי לא צלחה דרכם של התובעים להוכיח שרכבם נהדף אל עבר הרכב שהיה לפניהם.

7. יחד עם זאת, לאור גרסת הנתבע לפיו הצטרף לתאונה קיימת, אני סבור כי ההצטרפות של נתבע מס' 1 לתאונה קיימת הגדיל את הנזק הקדמי שהיה ממילא ואני מעריך אותו בשיעור של 20%.

8. על כן, מעבר לסכום ששולם בגין המוקד האחורי אני מחייב את הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לתובע 20% ממוקד הנזק הקדמי וכן חלק משכ"ט שמאי.

9. אי לכך, הנני מחייב את הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לתובע 1500 ₪ וזאת מעבר לסכומים שכבר שולמו ע"י הנתבעים.
הסכום ישולם תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק.

המזכירות תודיע פס"ד זה לצדדים.

ניתן היום, ז' אלול תשע"ג, 13 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סאמי נג'אר
נתבע: זאהי זידאני
שופט :
עורכי דין: