ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סכס פהד חברה בע"מ נגד מועצה מקומית בית זרזיר :

בפני כבוד השופט רון סוקול בקשה מס' 37

המבקשת
סכס פהד חברה בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד א' עבוד ו/או עו"ד א' דכואר ואח'

נגד

המשיבה
מועצה מקומית בית זרזיר
ע"י ב"כ עו"ד ה' דלאשה ואח'

החלטה

1. בקשה לתיקון טעות סופר בפסק הדין מיום 21/7/13 בדרך של תיקון הוראת ההצמדה של החיוב שהושת על המועצה וקביעה כי הסכום הפסוק יישא הפרשי הצמדה ל"מדד תשומות הסלילה".

2. בבקשה נטען כי על פי סעיף 2.1 להסכם שבין המבקשת למועצה נקבע כי כל הסכומים יישאו הפרשי הצמדה למדד וזה הוגדר כ"מדד תשומות הבניה המתפרסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה או כל מדד רשמי אחר שיבוא במקומו". עוד נטען כי הואיל ומדובר בעבודות סלילה הרי שהמדד הרלבנטי הינו מדד תשומות הסלילה.

3. המשיבה מתנגדת לבקשה וטוענת כי לא מדובר בתיקון טעות סופר אלא בבקשה להתערבות בתוכנו של פסק הדין.

4. בפסק הדין לא נתתי דעתי כלל לשאלת המדד לפיו יש לחשב את יתרת החוב במסגרת ההתחשבנות הסופית. בסעיף 20 לפסק הדין ציינתי רק את הביטוי " הפרשי הצמדה" ללא ציון מהו המדד.

בסעיף 26 ציינתי כי "סכום החוב יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק" ושוב לא התייחסתי לסוגיית המדד. משמע, פסק הדין שותק בשאלה ועל כן השלמתו הינו בגדר תיקון טעות.

5. ההסכם שבין הצדדים קבע מפורשות כי כל הסכומים יישאו הפרשי הצמדה למדד "תשומות הבניה" (סעיף 57.3 להסכם וסעיף 2.1 המגדיר את המדד). אין הפניה למדד תשומות הסלילה והאמור בסעיף 2.1 "כל מדד שיבוא במקומו" לא נועד למדד של ענף ייחודי אלא למדד שיחליף את המדד הכללי לתשומות הבניה. גם הערבויות שניתנו כללו הוראות הצמדה למדד תשומות הבניה.

6. על כן אני מתקן את פסק הדין ומורה כי יתרות החוב כמפורט בסעיף 20 לפסק הדין ובפסקה הראשונה לסעיף 26 לפסק הדין יישאו הפרשי הצמדה ל"מדד תשומות הבניה" ו"ריבית כחוק" וכך יתוקן האמור בפסק הדין, יתרת החיובים שהושתו על המועצה בגין החזר הוצאות הערבות והוצאות המשפט יישאו הפרשי הצמדה למדד המחירים לצרכן.

7. אין צו להוצאות הבקשה.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ג, 13 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סכס פהד חברה בע"מ
נתבע: מועצה מקומית בית זרזיר
שופט :
עורכי דין: