ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חדד נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופט יוחנן כהן

התובע:
יעקב חדד, ת.ז.-056754344
ע"י ב"כ: עו"ד

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד

החלטה

1. לנוכח הסכמת הצדדים בדבר מינוי מומחה רפואי, הריני מורה על מינויו של ד"ר יעקב פעילן, מנהל מחלקת כירוגיית כף היד בבית החולים בילנסון, כמומחה רפואי בתיק זה .

2. ואלה העובדות המוסכמות אליהן נדרש להתייחס המומחה הרפואי:

א. התובע בגיר, יליד 23/12/60.

ב. בשנת 2001 החל התובע לעבוד במוסך "יוסי את אהרון בע"מ" בתור מכונאי רכב.

ג. התובע עובד 8 שעות ביום בתיקון רכבים, חשמלאות ומיזוג אויר. בתיקון הרכבים הוא עוסק בעיקר בפירוק והרכבה של ברגים ומכונות.

ד. עיקר עבודתו של התובע היא פירוק והרכבת חלקים מרכב אחד לשני, לצורך כך הוא משתמש בשתי ידיו. ידו הדומיננטית של התובע הינה יד ימין.

ה. כלי העבודה איתם עובד התובע הינם מכשירים ידניים אותם הוא מסובב בכוח בידיו כגון מפתחות, רינגים, משור אויר ג'קים, ואז מתבצעת העבודה תוך פתיחה וסגירה של היד וביצוע תנועות סיבוביות של פתיחה וסגירת ברגים, תוך כדי הפעלת הכוח של הידיים. בנוסף, בחלק מהמקרים התובע נעזר במכשירים רוטטים אז ידיו נעות בתנועות חוזרות ונשנות תוך מאמץ רב בידיים כדי לאחוז במכשיר ולתמוך בלחיצה במקביל. מדובר בעיקר במכשירים המיועדים לפתיחה וסגירה של אומים וברגים כגון פטיש אויר ומשור אויר.

ו. רוב שעות היום התובע עובד עם מכשירים שונים תוך פתיחת וסגירה של הידיים על המכשיר, הפעלת לחץ על הידיים וביצוע תנועות סיבוביות חוזרות ונשנות במשך שעות רבות באופן מונוטוני.

ז. לפני שעבד התובע במוסך "יוסי את אהרון בע"מ" הוא עבד כמכונאי במוסך פאר משנת 1998 ועד 2001 ובד"ר מנוע מ- 1996 ועד 1998, שם היה אופי עבודתו זהה לעבודתו ב"מוסך יוסי את אהרון בע"מ.

ח. מצבו הרפואי כמפורט בחומר הרפואי.

3. המומחה הרפואי מתבקש להשיב על השאלות הבאות:

א. מהו ליקויו של התובע?

ב. האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקוי ממנו הוא סובל, בשים לב כי גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים?

ג. ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק זעיר בלתי הפיך עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויו (כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות)?

ד. ככל שהתשובה לשאלה הקודמת בחיוב, האם לעבודת התובע השפעה משמעותית על ליקויו של התובע, קרי השפעה בשיעור של 20% ומעלה?

4. המומחה הרפואי מתבקש לבסס את חוות הדעת על בסיס העובדות כפי שנקבעו בהחלטה זו, ועל מסמכים רפואיים המצורפים, מהם ניתן ללמוד על מצבו של התובע.

5. המזכירות תעביר למומחה אשר מענו: עוזי נרקיס 5 א, תל אביב, את כל החומר הרפואי שיוגש לבית הדין על ידי הצדדים תוך 21 יום.

6. שכר טרחתו של המומחה ישולם מתקציב המדינה באמצעות קופת בית הדין כמקובל.

7. חל איסור על הצדדים לפנות במישרין למומחה, שלא באמצעות בית הדין.

8. המזכירות תשלח החלטה זו לצדדים בדואר, טרם העברתה למומחה הרפואי.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ג, (13 אוגוסט 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: חדד
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: