ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברנס(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
ניסים ברנס

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ המשיב: בהמשך לדיון הקודם אני מגיש החלטת ועדת מיון.

העותר: ביהמ"ש נתן החלטה שב"כ המשיב יעביר לעותר את ההחלטה. לא היתה ועדת מיון. אני מבקש אישור להוריד שרוול אחד של היד השמאלית כדי לראות מה נגרם לי על ידי אותו רופא שמדובר בו (מראה לביהמ"ש). אני לוקח קומדין ופלביקס לדילול דם והרופא החדש נתן הוראה לתת לי ירקות, רשם את זה על פי החלטת רופא מחוזי דרום ואני לא מקבל, אני בא לרופא ואומר לו אני לא אוכל כלום, הוא אמר לי ניסים רשמתי את זה במחשב ואין לי מה לעשות יותר מזה, ביום חמישי הוא נתן הוראה להעביר אותי למיון אחרי בדיקת דם שהוא עשה לי. מה עשו עם בדיקת בית החולים, זרקו לפח ואמרו לא אתה לא עובר לבית חולים, אמרו לי רופא מחוזי אמר שאתה לא צריך לעבור, רופא מחוזי בדק אותי?
אני לא מקבל ירקות ולא מקבל טיפול. נתנו לי ירקות ירוקים, התחננתי ואני נשבע, אחראי מטבח מה הוא עושה, זה יאמר לזכות מפקד בית הסוהר ומפקדת האגף, כתבה לו פעמיים מייל על פי הוראת רופא לא לתת לו ירק, הוא לא נענה, אני באתי לסמל לבקש את הירקות ואת הדיאטה שלי והוא אמר לי תגיש בקשה. אני שואל את ביהמ"ש מי מתנכל למי, ב"כ המשיב טוען ששלחתי שלוש עתירות, אני רוצה לראות עתירה אחת חוץ מזו.
אני נמצא במעשיהו באגף 2 ומבקש להוציא החלטה של ביהמ"ש לא להעביר אותי משם. הם מחפשים את ההזדמנות שביהמ"ש יגיד או קי זו החלטה שלנו, לא קיבלנו החלטה מבית משפט, הם מחפשים וזה בגלל הסיפור שהיה בשנת 2010 ועובדה למה לא פנו אלי לבדוק את דברי, למה ועדת מיון לא פנתה אלי.

ב"כ המשיב: החלטת ועדת מיון מדברת בעד עצמה, הוא נשאר בבית סוהר מעשיהו.
בית סוהר מעשיהו ביקש את העברתו, ועדת מחוזית אמרה תעבירו לועדת מיון שתחליט, ועדת מיון החליטה שהעותר נשאר באגף קשישים בבית סוהר מעשיהו.
בדיון הקודם הצהרתי שהעניין שלו עוד לא עלה לו עדת מיון כדי שתבחן את בקשת בית סוהר מעשיהו, באה ועדת מיון ובחנה ועל סמך הנתונים שהוצגו בפניה הוא נשאר בבית סוהר מעשיהו.

העותר: אני מבקש החלטה לא להעביר אותי מאגף 2 בביתן חולים על מנת שאהיה בראש שקט ולא אחשוש כל רגע שעלולים לזרוק אותי.


החלטה

העותר מרצה 4 שנות מאסר בגין עבירות זיוף, גניבה ומרמה, והוא מבקש להשאיר אותו באגף 2 בביתן חולים בכלא מעשיהו לאור מצבו הרפואי.
ממכתבה של רע"ן אבחון ומיון מיום 31.7.13 עולה כי מיונו של העותר לכלא מעשיהו נותר ללא שינוי ומשכך אני מורה למשיב שלא להעביר את העותר מכלא מעשיהו אלא לאחר שתינתן לו התרעה על כוונה לעשות כן 72 שעות לפני מועד ההעברה.
אני מורה למשיב שלא להעביר את העותר מאגף 2 בביתן החולים בכלא מעשיהו עד מתן החלטה אחרת לאחר שתינתן התרעה לעותר לא יאוחר מ- 48 שעות ממועד ביצוע ההעברה.
העותר מבקש להורות למשיב לתת לו מזון המתאים להיותו נוטל קומדין שכן לטענתו ניתנים לו ירקות ירוקים.
אינני רואה אפשרות להביע דעה בעניין זה אך חזקה על רופא כלא מעשיהו שייתן לעותר את כל הטיפול הרפואי, לרבות את המזון שמותר לעותר לאכול בהתחשב בהיותו נוטל קומדין ופלביקס.
ב"כ המשיב יעביר פרוטוקול הדיון הזה לקרפ"ר שב"ס על מנת שיבחן טענות העותר בכל הקשור לקבלת טיפול רפואי בלתי מתאים, לרבות מזון, בבעייתו של העותר בקשר לקרישת דם וקרפ"ר שב"ס מתבקש להעביר עמדתו בענין זה לתיק ביהמ"ש תוך 30 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום, ב' ר"ח אלול תשע"ג, 7 אוגוסט 2013, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: ברנס(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: