ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוליה וורבייצ'קי נגד מדינת ישראל :

לפני: כבוד השופטת קרן כהן

המבקשת:
הנתבעת 1
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד ג'וזף עזיזיאן
-
המשיבה:
התובעת

הנתבעת 2:
יוליה וורבייצ'קי
ע"י ב"כ עו"ד ירון קליינרט

תגבור בע"מ

החלטה

לאחר ששקלתי את בקשת המבקשת (הנתבעת 1) לדחיית המועד להגשת כתב הגנה מתוקן , לדחיית מועד הדיון ולחיוב המשיבה (התובעת) בהוצאות מצאתי כי דינה להידחות , ואסביר.
ראשית, ההחלטה בנוגע לצירופה של הנתבעת 2 כנתבעת נוספת בתיק ובנוגע להגשת כתב הגנה מתוקן עד ליום 15.8.2013 התקבלה עוד ביום 9.5.2013. לפיכך, עיתוי הגשת הבקשה - כשלושה חודשים לאחר מתן ההחלטה וכשלושה ימים לפני המועד להגשת כתב ההגנה המתוקן - מחייב דחייתה.
שנית, דיון קדם המשפט נקבע אף הוא בהחלטה מיום 9.5.2013 ולא מצאתי עילה לדחותו במועד זה. דחיית הדיון כיום משמעותה דחיית ו לחודש ינואר 2014, כאשר יוזכר כי מדובר בתיק המתנהל משנת 2011.
בנסיבות אלה אין לקבל את הבקשה.

עם זאת, כדי לאפשר למבקשת לבחון את כתב ההגנה של הנתבעת 2 (תגבור בע"מ) וטענותיה וזאת טרם הגשת כתב ההגנה המתוקן , מוארך המועד להגשת כתב ההגנה המתוקן עד ליום 29.8.2013.

לעניין פסיקת הוצאות בגין צירוף הנתבעת 2 - אכן הבקשה לצירוף הנתבעת 2 הוגשה ע"י המבקשת וכאמור התקבלה. עם זאת, בעת מתן ההחלטה לא מצאתי כי יש לחייב את המשיבה בתשלום הוצאות למבקשת. ככל שהמבקשת סברה כי ההחלטה שגויה בכל הנוגע לאי פסיקת ההוצאות היה עליה לפעול באמצעים החוקיים העומדים לרשותה באותה עת . עוד אציין כי בבוא בית הדין לפסוק הוצאות בסיום ההליך הוא מביא בחשבון את כל ההליכים בתיק ובכלל כך ההליכים המקדמיים והבקשות השונות שהוגשו.

סוף דבר – הדיון יתקיים במועדו.
מוארך המועד להגשת כתב ההגנה המתוקן מטעם המבקשת עד ליום 29.8.2013.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ג, (13 אוגוסט 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: יוליה וורבייצ'קי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: