ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד בודניק(עציר) :

בפני כבוד השופט אברהם טננבוים

מבקשים

מדינת ישראל

נגד

משיבים

מיכאל בודניק (עציר)

החלטה

לפני בקשה למעצר עד תום ההליכים. כבר כעת אציין כי החלטתי לקבל את הבקשה מהנימוקים שיפורטו.

אתחיל מהעובדות שיש לגביהן ראיות מצוינות ולמעשה אין עליהן חולק.

הנאשם הורשע בעבירה של נהיגה בשכרות על ידי כבוד השופטת מרים קסלסי ביום 13.11.2012 ובמסגרתה נדון ל28 חודשי פסילה. לפנים משורת הדין סיווגה השופטת את הפסילה כך שיוכל לנהוג במלגזה לצרכי עבודתו בשטח העבודה.
למרות זאת, ביום 14.7.2013 נתפס הנאשם נוהג דרך מקרה. כאן התברר כי לא רק שנהג תחת פסילה, אלא עשה זאת תחת סמים והוא אף הודה שהוא משתמש בסמים. הנאשם נחקר ושוחרר.
והנה ביום 7.8.2013, תוך שלושה שבועות, שוב נתפס הנאשם נוהג והפעם הגדיל עשות כאשר בתחילה ניסה להזדהות בשם אחר עד אשר עלו השוטרים על ניסיון ההתחזות. גם הפעם עשה זאת תחת סמים, תחת חשיש, קוקאין, ואופיום.

הנאשם לפני הודה כי הוא מכור וביקש להישלח לטיפול גמילה.

באשר למסוכנות, הרי דומני שהמסוכנות ברורה. מי שנוהג ושב ונוהג תחת פסילה כשהוא מסומם, מעיד על עצמו כי הוא מסוכן לציבור המשתמשים ואין טעם להתעמק בכך.

באשר לחלופות מעצר, הרי הנאשם הביא את חברו מר רומן לברוב שהציע כי הנאשם יתגורר אצלו. אולם מתברר שלחבר עצמו עבירות סמים בעברו ולא ברור כיצד יפקח עליו.

אולם מעבר לאלו, אפילו היה לו מקום להתגורר, הרי מדובר במי שכבר הוכיח על עצמו שוב ושוב כי אין הוא מציית לצווי בית המשפט ומניין לנו כי עתה יציית? אשר לכן, אינני רואה כל אפשרות לחלופות מעצר.

אציין כי דחיתי את ההחלטה כדי לברר האם הוגש כנגדו כבר כתב אישום על עבירת הנהיגה בסמים מיום 14.7.2013 אולם התביעה הודיעה לי היום כי עדיין לא הוגש כתב אישום בשל עבירה זו, אך הראיות קיימות וברורות. מומלץ לצדדים בכל מקרה לשקול איחוד התיקים.

אשר לכן, אני קובע כי הנאשם ייעצר עד לתום ההליכים נגדו בתיק מס' 14742-08-13.

התיק העיקרי עבר לבית המשפט השלום ואבקש כי יודע למזכירות הפלילית שם כי הנאשם עצור עד לתום ההליכים ויש לטפל בתיק זה בהתאם לכך.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה לצדדים.

זכות ערר כחוק.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ג, 13 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: בודניק(עציר)
שופט :
עורכי דין: