ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גמל תשואה להשקעות בע"מ נגד ליאת קרני :


בפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

מבקשת

ליאת קרני

נגד

משיבים

  1. גמל תשואה להשקעות בע"מ
  2. קניון עזריאלי קרית אתא (ייזום וניהול) בע"מ

החלטה

לפני מונחת בקשה למחיקה על הסף וכן בקשה להעברת הדיון מחוסר סמכות מקומית לבית משפט השלום בחיפה. כמו כן מונחת תשובת המשיבות לבקשה ותגובת המבקשת לתשובה זו. עניין התביעה הוא תביעה בסדר דין מקוצר, בקשר לעסקת שכירות של חנות ששכרה המבקשת מן המשיבים. התביעה היא להפרת הסכם השכירות, לתשלום החובות בגין דמי השכירות ובגין דמי הניהול וכן לתשלום הפיצוי החוזי המוסכם. באשר לבקשה להעברת הדיון, טוענת המבקשת כי היא מתגוררת בחיפה ומקום עסקה אף הוא נמצא בחיפה.
המשיבים טוענים כי עפ"י הסכם השכירות שבין הצדדים קיים סעיף שיפוט, סע' 33, לפיו סמכות השיפוט הבלעדית היא בבית המשפט המוסמך בתל אביב יפו. המבקשת הגיבה בתגובתה לתשובה כי נאמר לה במפורש כי כל דבר יתנהל בבית המשפט המוסמך בחיפה. בתגובה זו ובעניי ן זה הפנתה לבקשת הרשות להגן שהגישה בתיק. מעיון בבקשת הרשות להגן ובתצהיר אין כל זכר לטענה כי נאמר למבקשת במפורש כי דיונים יתנהלו בבית המשפט המוסמך בחיפה. לכן תיקבע סמכות השיפוט בהתאם להסכם השיפוט שבין הצדדים והדיון ימשיך להתנהל בבית משפט זה.
באשר לטענות למחיקת התביעה על הסף, טענה המבקשת כי כתב התביעה אינו מתאים להתנהל בסדר דין מקוצר ולא עונה על אף אחד מהתנאים הקבועים בתקנה 202 לתקסד"א. עוד טוענת כי הסעד הנתבע בכתב התביעה הוא לחיוב בפיצוי בגין נזקים כתוצאה מהפרת הסכם השכירות וגם למבקשת נגרמו נזקים.
מעיון בכתב התביעה, בנספחיו ובעילותיו, עולה כי הוא עונה על כל הדרישות הקבועות בתקנה 202 הנ"ל. התביעה היא לסכום קצוב בגין דמי השכירות שלא שולמו ודמי הניהול שלא שולמו בעקבות הסכם השכירות. התביעה הינה תביעה חוזית וכספית ולא תביעה נזיקית, אשר נתמכה בראשית ראיה כדין, כלומר בהסכם השכירות עליו חתומים כל הצדדים לרבות המבקשת, הנתבעת.
לכן אני דוחה את הבקשה למחיקת התביעה על הסף וכן את הבקשה להעברת הדיון.
היות ובתיק כבר מונחת בקשת רשות להגן, בטרם שניתנה החלטה לגופו של עניין בבקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה (הבקשה למתו פסק דין בהעדר הגנה הוגשה לאחר הגשת הבקשה למחיקה על הסף), המזכירות תקבע מועד לדיון בבקשת הרשות להגן שהגישה המבקשת.
המבקשת תישא בהוצאות הבקשה ותשלמן לטובת המשיבות ביחד ולחוד בסך של 1,500 ₪.

המזכירות תשלח החלטתי זו לכל הצדדים.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ג, 13 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גמל תשואה להשקעות בע"מ
נתבע: ליאת קרני
שופט :
עורכי דין: