ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד סאהר סעדי :

8455-08-13

בפני כבוד השופטת שושנה פיינסוד-כהן
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
סאהר סעדי


נוכחים:
ב"כ המאשימה – עו"ד אפרים רבין
הנאשם- נוכח
הסנגור- עו"ד תומר בן חמו, ס.ציבורי

פרוטוקול

הסנגור:
בעניינו של הנאשם הוגשה חוות דעת מטעם הפסיכיאטר המחוזי מיום 5/8/13 הקובעת כי הנאשם לא כשיר לעמוד לדין ולא בר עונשין, אומנם בתיק אחר, אך ניתן לראות כיה עבירה האמורה בכתב האישום בוצעה בעת ההסתכלות בגין התיק האחר וניתן לראות את סמיכות הזמנים.
אסכים להפסקת הליכים בתיק זה, אך נבקש שלא להטיל צו אשפוז על הנאשם מאחר וכבר קיים צו אשפוז נוסף על הנאשם. אני סבור שלא תהיה כל פגיעה באינטרס ציבורי כלשהו ואם לא יוטל צו בתיק זה.
מעבר לכך, אציין כי מעצרו בתיק הזה לטעמי חוקיותו מוטלת בספק, שכן ניתן לראות בחומר הראיות כי האירוע לכאורה בוצע ביום 1/8/13, אך מעצרו ללא צו שיפוטי, בוצע רק ביום 5/8/13 בטרם חקירתו על ידי המשטרה. אני מציג לעניין זה דו"ח מעצר. לא סומן דבר או חצי דבר ביחס לעילות המעצר. ומשכך, אני מסיק כי חוקיות המעצר מוטלת בספק. לא היה מקום לעצור את הנאשם ובוודאי לא להגיש את התיק עם בקשה למעצר עד תום ההליכים. כפי שציינתי, הנאשם מצוי בתיק אחר בצו אשפוז בבית החולים מזרע, באותה מחלקה בה עובד האח שהותקף. הוא המשיך לשהות שם גם לאחר אותה תקיפה ובטרם נחקר. לא תהיה כל פגיעה באינטרס ציבורי.
אבקש כי ביהמ"ש יורה על ביטול ההליכים בתיק זה ללא מתן צו אשפוז.

ב"כ המאשימה:
המעצר חוקי. היו שני מקרים ושני תיקים ואנו מבקשים שני צווי אשפוז.


החלטה

הסנגור מבקש להסתמך על חוות הדעת הפסיכיאטרית הקובעת כי הנאשם אינו כשיר לעמוד לדין וכי לא היה כשיר בשעת ביצוע המעשה לכאורה.

מסכימה אני כי ניתן במקרה זה להסתמך על אותה חוות הדעת פסיכיאטרית, שכן מדובר בסמיכות זמנים ובאירוע שהתרחש לכאורה בזמן מעצרו בגין האירוע הקודם לצורך הסתכלות ב תנאי אשפוז.

אינני מוצאת כי במקרה זה ראוי לאמץ רק חלק מחוות הדעת הפסיכיאטרית. חוות הדעת הפסיכיאטרית ממליצה על אשפוז תחת צו. דומני כי ישנה חשיבות שהוועדה אשר תדון בשאלת שחרורו תהיה מודעת גם לקיומו של תיק זה ולא מצאתי כי זכויותיו ייפגעו כתוצאה מכך.

לפיכך, הנני מורה על אשפוזו של הנאשם על פי הוראות סעיף 15(א) לחוק לטיפול בחולי נפש.

הנני מורה על הפסקת ההליכים בתיק זה על פי הוראות סעיף 170 (א)לחוק סדר הדין הפלילי.

בשלב זה, יועבר הנאשם ישירות לבית החולים מזרע.

הפסיכיאטר המחוזי יורה על מקום אשפוזו.

המזכירות תשלח העתק לפסיכיאטר המחוזי.

ניתנה והודעה היום ז' אלול תשע"ג, 13/08/2013 במעמד הנוכחים.

שושנה פיינסוד-כהן, שופטת

הוקלד על ידי סימה כהן


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: סאהר סעדי
שופט :
עורכי דין: