ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב שמש נגד הדר הפודים בעמ :

בפני כבוד השופט חיים טובי

מבקשים

  1. יעקב שמש
  2. שרה שמש

נגד

משיבים

הדר הפודים בעמ

החלטה

אחר שעיינתי, עיין היטב, בטיעוני הצדדים-לא מצאתי כי יש להיעתר לבקשה לעיכוב החלטת בית המשפט קמא מיום 8.7.13 (להלן: ההחלטה).
לא מצאתי דופי בהחלטה ובדין זו ניתנה.
זאת לדעת, כי במסגרתו של הערעור על החלטת בית המשפט קמא, מיום 3.3.13, לעניין הביזיון (להלן החלטת הביזיון) ניתן ביום 7.7.13 פסק דין בהסכמה בבית המשפט המחוזי לפיו התחייבו המבקשים להרוס את "סגירת החורף" ואת מבני השירותים והמחסן (להלן המבנים), עד ליום 14.7.13 ,שאם לא כן תעמוד החלטת הביזיון על כנה אלא אם כן יתקבל אישור פוזיטיבי מהעירייה לבנייתם, בדיעבד, ולשימוש בהם (להלן: פסה"ד במחוזי).
לדעת הכל העירייה לא הנפיקה אישור כל שהוא למבקשים ואין צריך לומר שלא ניתן היתר כדין בדיעבד לבניה ולא לשימוש בהם.
פסה"ד שניתן בבית המשפט לעניינים מקומיים, במסגרתו של כתב האישום שהוגש כנגד המבקשים-המורה על סגירת העסק כמו גם על הריסת המבנים, עד ליום 1.12.13 –איננו מהווה בכל הכבוד אישור עירייה כנדרש בפסה"ד במחוזי.
נמצא, איפוא , כי בדין דחה בית המשפט קמא את בקשת המבקשים – מושאת ההחלטה - לביטול החלטת הבי זיון כמו גם לביטולם של צווי המניעה והעשה אשר אושרר ו ב יום 2.11.13.
לא מצאתי ממש בטענות המבקשים כאילו בית המשפט קמא נעדר סמכות ליתן סעד של צו הריסה בשל "הלכת שמש" הידועה. דא עקא, כי לאחרונה ממש ניתן פס"ד של בית המשפט העליון המבטל את "הלכת שמש" וקבע מפורשות כי לבית משפט השלום נתונה הסמכות ליתן סעד של הריסה.
דומה, כי המבקשים עושים את כל שלאל ידם על מנת להימנע מלקיים את צו בית המשפט מושאת החלטת הביזיון – ולכך אין לתת יד. החלטות וצווים של בית המשפט יש לקיים ככתבן ובמועד- שאם לא כן אנא אנו באים.
בשולי הדברים יוער כי בצדק רב טענה המשיבה כי החלטת בית המשפט מיום 8.7.13 – מושאת הבר"ע – אינה קובעת קביעה אופרטיבית כלשהי, שכן זו אך דחתה את בקשת המבקשים לביטול הח לטת הביזיון , בגין שינוי נסיבות שנתברר כי לא היו כאלה,כמובהר.
משבאתי לכלל מסקנה כי אין בפסיקת בית המשפט לענייניים מקומיים כדי להוות אישור עירייה כדין , לקיומם של המבנים – ההחלטה בדין יסודה.
סוף דבר שאני דוחה את הבקשה לעיכוב ביצוע ההחלטה.
לפנים משורת הדין אין אני עושה צו להוצאות.
המזכירות תשלח עותק החלטתי זו לבאי כח הצדדים.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ג, 13 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב שמש
נתבע: הדר הפודים בעמ
שופט :
עורכי דין: