ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שגיא ביטון :

ע"פ 5458/13

המערערת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיבים:
1. שגיא ביטון

2. שרון קאסוטו

בקשה לעיכוב ביצוע גזר דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה בת"פ 12133-07-12 שניתן ביום 10.6.2013 על ידי כבוד השופטת ט' חיימוביץ'

בשם המערערת:
עו"ד אבי וסטרמן

בשם המשיב 1:
עו"ד גבי שמואלי ועו"ד אורלי אוחנה

החלטה

אקדים ואציין, כי למרות שעל פי רישומי המזכירות נשלח זימון לבאת כוח המשיב 2, המשיב 2 לא התייצב וגם לא הצליחו להשיג את באת כוחו. החלטתי להלן תתייחס גם למשיב 2, בהעדר, אך מובן כי אם וכאשר תוגש בקשה מנומקת לביטול ההחלטה, אראה אם יש טעם או צורך לקיים דיון חוזר במעמד הצדדים.

ולענייננו. בפני בקשת המדינה לעכב ביצוע פסק הדין שהשית על שני המשיבים עונש של עבודות שירות לתקופה של ששה חודשים. למשיבים מיוחסים שני מעשי שוד בצוותא של מכשירי טלפון סלולארי (אייפון) כאשר מעשה השוד השני אף הסתבך, כאשר הנשדד נתלה על מכוניתם של המשיבים ונחבל במהלך המלטותם.

במצב הדברים הרגיל, דומני כי ניתן היה להעתר לבקשה בנקל. אלא שבמקרה דנן הבקשה לעיכוב ביצוע הוגשה ביום 5.8.2013 למרות שבגזר הדין נקבע כי המשיב 1 יתחיל בריצוי העונש ביום 28.7.13. דהיינו, הבקשה הוגשה למעלה משבוע לאחר שהמשיב 1 החל בריצוי העונש.

יש להצר על כך שהמדינה חדלה ושגתה במועד הגשת הבקשה. עם זאת, איני רואה לשלול מהמדינה את יומה בבית משפט זה, אך ורק בשל תקלה זו.

אשר על כן, ומבלי להביע עמדה כלשהי לגבי סיכויי הערעור, אני נעתר לבקשה ומורה על עיכוב ביצוע פסק הדין לגבי שני המשיבים. המשיב 2 טרם החל בריצוי עבודות השירות והמשיב 1 יפסיק כאמור את ביצוע עבודות השירות.

מאחר שעניינינו בערעור הנסוב על גזר הדין בלבד, היומן ינסה לקבוע הערעור לשמיעה בהקדם. עד למועד הדיון יעמדו בתוקפן כל הערבויות שהופקדו על ידי המשיבים. עם זאת, מובהר בזה כי המשיבים לא צריכים לשהות במעצר בית, והם רשאים לצאת ולעבוד כאחד האדם עד למועד הדיון בערעור.

ניתנה היום, ו' אלול התשע"ג (12.8.2013), בנוכחות המשיב 1 ובאי כוחו.

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שגיא ביטון
שופט :
עורכי דין: