ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אבו זאיד(עציר) :

בפני כבוד השופטת אורית ליפשיץ
המבקשים
מדינת ישראל
ע"י סטמקר

נגד

החשודים
באיד אבו זאיד (עציר)
ע"י עו"ד דיוויס

פרוטוקול

ב"כ המבקשת לאחר שהוזהר כדין:
הבנתי את האזהרה. אני מתחייב לומר את האמת.
חוזר על הבקשה ומצהיר כי כל האמור בה אמת.
קיימת הצהרת תובע לפי סעיף 17 (ד) לחוק. החשוד היכה בנותיו, בכבל חשמל, קיים סכסוך , ישנה הצהרת תובע.

ב"כ המבקשת משיב לשאלות ב"כ המשיב:
ש. כמה בנות הותקפו?
ת. בין 2, ל-3, ילידת 98, 95, 94, והאם עצמה ש. יש חקירת ילדים ותמלול שלה?
ת. נחקרו עי' חוקר משטרה
ש. יש סימנים עליהן?
ת. כן
ש. איך אין חוקר ילדים?
ת. רק 98 קטינה
ש. יש ת. רפואית?
ת. כן

ב"כ המבקשת מסכם:
חוזר על הבקשה, ומבקש להעתר לה.

ב"כ המשיב מסכם:
החשוד טוען שחף מפשע, לא תקף את בנותיו, הוא קורבן לסכסוך בינו לאמא, השוטרים איימו על הבנות להגיש נגדו תלונה, אני מבין שיש חשד סביר ועילת מעצר, אין באפשרותי להציע חלופה.
יש לקצר את הימים המבוקשים, אין חקירות של הילדות, מדובר בבנות מעל גיל 14, ויש עדויות רגילות, שתוך זמן קצר , כמה שעות, ניתן להכין כתב אישום, בעצם החשוד היה צריך להיות בבימ"ש אתמול, היות ונעצר ב-8.10, המשטרה הגישה הבקשה למעצר בבוקר, למה לא דווח לס.צ. אודות מעצרו, יש לו זכות היוועצות, ולא קיבל ייעוץ ויש לקחת זאת בחשבון היום. מבקש לקצר ימי המעצר למינימום, ניתן להגיש כתב אישום מחר.

החלטה
בפני בקשה לעצור את המשיב ל-4 ימים, על פי הקבוע בסעיף 17 (ד) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ"ו – 1996 (להלן: "החוק").

על פי הנטען בבקשה מיוחס למשיב חשד בדבר ביצוען של עבירות של תקיפת בנותיו, כשאחת מהן קטינה באמצעות כבל חשמלי.

ב"כ המשיב טען, כי יש ל לקצר ימי המעצר וכי ניתן להגיש כתב אישום עד מחר. כמוכ' טען כי לא דווח לס.צ. על מעצרו של המשיב ולא התייעץ עם סנגור טרם חקירתו.

לאחר שבחנתי את הבקשה ובכלל זה את חומר החקירה, שוכנעתי, כי מתקיימים התנאים שבסעיף 17 (ד) לחוק, היינו כי יש עילה לכאורה לבקש את מעצרו של המשיב עד תום ההליכים - בשים לב לקיומן של ראיות לכאורה כנגד המשיב ולקיומה של עילת מעצר כנגדו, בשל מסוכנותו וזאת לאחר שנמצא כי קיים יסוד סביר לחשש שהמשיב יסכן את בטחונו של אדם או את בטחון הצבור.

יאמר מיד, כי לעניין החשד הסביר שהמשיב עבר את העבירות המיוחסות לו אכן מדובר בחשד, שיש לו אחיזה בחומר החקירה ואין המדובר בהשערה בעלמא.

לנוכח מסוכנותו של המשיב, כפי שזו עולה מהבקשה, והיות ואף לא הוצעה חלופת מעצר כלשהי, אינני מעדיפה את שחרורו של המשיב בערובה על פני מעצרו.

בנסיבות אלה ולאחר שהוצגה בפניי הצהרת התובע, ולנוכח ההלכה הפסוקה וע"מ לאפשר לשופט שידון בבקשה למעצר עד תום ההליכים לשקול את כל הנסיבות, ללא שינוי מצב, הנני מורה על מעצרו של המשיב עד ליום 15.8.13 בשעה 12.00.

ניתנה והודעה היום ו' אלול תשע"ג, 12/08/2013 במעמד הנוכחים.

אורית ליפשיץ, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אבו זאיד(עציר)
שופט :
עורכי דין: