ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד לירום סנדה :

בפני כבוד השופט שלמה בנג'ו

מבקשת

לירום סנדה

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר הנאשם בעבירה של שימוש בטלפון ללא דיבורית – עבירה לפי תקנה 28 (ב) לתקנות התעבורה.
לאחר העיון בבקשה חוששני כי לא אוכל להיעתר לה.
באשר לאי ההתייצבות- לעניין הזימון כדין – חזקת מסירה הקבועה בתקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי, התשל"ד – 1974 אפנה לנאמר בע"פ 6920/07 חסון נ' מדינת ישראל, (2007):
"התקנה איננה דורשת בחינה מדוקדקת מה עלה בגורל המשלוח ודי כי חלפו 15 ימים מיום יציאתו למען הנכון בדואר רשום וכי המערער לא הרים את הנטל להראות כי לא קיבל את דבר הדואר מסיבות שאינן תלויות בו. משקמה החזקה, יכול המערער לנסות ולסתור אותה בהליך העיקרי, תוך שיעלה טענותיו לעניין הכיתוב "לא נדרש" המופיע על אישורי...".
בענייננו, קיימת חזקת מסירה ובאשר לעמוד האינטרנט של דואר ישראל אשר צרף הנאשם לבקשתו, אינני רואה בכך כראיה לכך שההזמנה לא הגיעה ליעדה, שכן יכולות להיות סיבות רבות לכך שהמספר לא נקלט באתר. מנגד, בתיק ביהמ"ש ישנו אישור מסירה ובו רשום כי ההזמנה נמסרה לידי בן משפחה ואף מצויה על גביו חתימה של מקבל האישור. על כן אינני רואה בפני סיבה מוצדקת להיעדרותו של הנאשם מהמשפט אליו זומן כדין.
חשש לעיוות דין- הנאשם לא הוכיח כי קיים חשש לעיוות דין. טענה כללית של הנאשם לא די בה. עפ"י הפסיקה על הנאשם להראות, תוך שימוש באסמכתאות, כי לו נוהל ההליך הייתה התוצאה שונה מבחינתו. אין בבקשה התייחסות כלשהי לסיכויי הגנה או לראיות.

לפיכך הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ו' אלול תשע"ג, 12 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: לירום סנדה
שופט :
עורכי דין: