ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בת שבע אליה נגד מדינת ישראל - משרד הבינוי והשיכון :

בפני כבוד השופט בן-ציון גרינברגר

עותרים

בת שבע אליה

נגד

משיבים

מדינת ישראל - משרד הבינוי והשיכון

החלטה

לפניי בקשה נוספת לעיכוב ביצוע החלטת בית המשפט לפינויה של המבקשת ממקום מגוריה. כפי שהמבקשת עצמה מפרטת בבקשתה, ההחלטה האחרונה ניתנה על ידי כבוד ס. הנשיא השופט צבן רק לפני שלושה ימים, ביום 9.8.13. בהחלטה האמורה, לאחר פירוט הבקשות הרבות לעיכוב ביצוע שכבר הוגשו, ציין השופט צבן: "אכן, בקשות חוזרות ונשנות לעיכוב ביצוע, בעיקר כאלה המוגשות ברגע האחרון, יוצרות רושם מובהק של סחבת". עם זאת, למען מתן הזדמנות נוספת להתארגנות, הורה בית המשפט על עיכוב ביצוע נוסף עד ליום 20.8.13, ברם זאת רק בתנאי שהמבקשת תפקיד בקופת בית המשפט סך 2500₪ עד היום, 12.8.13 (בהתחשב, בין היתר, בעובדה שהמבקשת חייבת שכר-דירה בסך של מעל 22,000₪).
בבקשה הנוכחית טוענת המבקשת כי היא מתכוונת להגיש ערעור לבית משפט העליון בימים הקרובים, והיא אף צירפה לבקשתה טיוטא של הערעור האמור. לטענתה, סיכויי הערעור הם טובים, ועל כן מן הראוי שלא יבוצע הפינוי, שהוא למעשה צעד בלתי-הפיך, עד להכרעה בערעור. מאידך, לטענתה, אין היא מסוגלת לעמוד בהפקדה של 2500 ₪ שנקבע בהחלטת 9.8.13, וההפקדה לא בוצעה.
לאור העובדה שהמבקשת ככל הנראה תגיש ערעור על החלטת הפינוי , מן הראוי לקבל את תגובת המשיבה לבקשה הנוכחית, ועל כן תגיש המשיבה תגובה לבקשה הנוכחית עד 19.8.13.
מאידך גיסא, בית משפט זה אינו יושב כערכאת ערעור על החלטות קודמות שהתקבלו אף הן בבית משפט זה, והחלטת כבוד ס. הנשיא צבן בעינה עומדת. אף יוער כי תחושת הסחבת שהביאה לחיוב בהפקדה מתעוררת שוב בבקשה הנוכחית, אשר הוגשה אף היא ברגע האחרון.
לפנים משורת הדין, אני נותן בזה ארכה להפקדת הסכום האמור ביומיים נוספים, עד 14.8.13. אם תבוצע ההפקדה עד למועד האמור, יינתן עיכוב ביצוע בפינוי עד להכרעה בבקשה הנוכחית, שתתקבל לאחר קבלת תגובת המשיבה; ברם, אם לא יופקד הסכום האמור עד 14.8.13, כי אז יבוטל עיכוב הביצוע בהתאם להחלטת השופט צבן.

ניתנה היום, ו' אלול תשע"ג, 12 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בת שבע אליה
נתבע: מדינת ישראל - משרד הבינוי והשיכון
שופט :
עורכי דין: