ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אפרתי(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
אפרתי אמיר

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. אני יצאתי למעלה מ- 15 חופשות והתדריך הוא שאני אעשה את החופשות בבית מלון, יש לי ערבה צמודה שהיא לא אשת זוגי.
כשאני יצאתי לחופשות ושאלתי את השאלה לא נאמר לי שהיא צריכה לשהות איתי באותו חדר אלא כמו בדירת מגורים חדר לידי, אמר לי זאת סגן מפקד כלא מעשיהו. כתוב ערבה צמודה. ערבה צמודה נמצאת איתי כל הזמן, לא הפרתי את תנאי מעצר הבית או את תנאי ערב צמוד.
היו לי ביקורות של משטרה, למעלה מ- 70 ביקורות ואף אחד לא העיר לי על זה שהערבה צריכה לישון איתי ביחד באותה מיטה.
ההסבר שקיבלתי ושאלתי נאמר לי ויצאתי כך למספר רב של חופשות, נאמר לי שהיא יכולה לשהות בחדר לידי.
פעם אחרונה יצאתי לחופשה בחודש מאי. בחודש מאי היו לי שתי ביקורות משטרה. לא נמצא שהיא ישנה לא באותו חדר, אני ביקשתי להחליף ערבה, היתה לי חתונה של בני.

ב"כ המשיב: במהלך בקשה שהוא הגיש לחופשה בחודש יוני לשינוי ערבה, בדיקות שעשו כדי לתאם את שינוי הערבה גילו זאת.

העותר: החופשה שלי היתה מאושרת באותם תנאים וגם בחופשות אחרות אף אחד לא אמר לי שהיא צריכה לשהות איתי באותו חדר, היום יש לי ערבה אחרת.

ב"כ המשיב: גם הערבה הצמודה שהיתה היא לא היתה בכלל זו שהיתה צריכה להיות וזה עולה מהמסמכים שאני מציג.

העותר: הערבה הקודמת עובדת כמנהלת מתנ"ס בבת ים, והערבה הנוכחית מנהלת משרד קוסמטיקה. היום ברור לי שאותה ערבה צריכה להיות איתי באותו חדר ואני מסכים שכך יהיה.
חופשה אחרונה היתה במאי.

ב"כ המשיב: הפרה שלישית בשנה במאסר, באה היחידה עמו לקולא ולא לחומרה וזה מהותי להגיד את זה פה, מדובר בהפרה שלישית במאסר הנוכחי אחרי שהיתה אזהרה והיו אזהרות שלא משתמעות לשתי פנים שמתבטאות בחומר הכתוב.


החלטה
העותר מרצה 6.5 שנות מאסר בגין עבירות מרמה וזיוף ו- 569 ימי מאסר נוספים בגין ביטול שחרור על תנאי והוא מבקש לחזור לסבב חופשות שהופסקו לאחר שבחופשה אליה יצא ביום 12.5.13 נמצא שהערבה שהיתה אמורה להיות צמודה אליו במהלך החופשה לא ישנה איתו באותו חדר בבית המלון, שם שהה במהלך החופשה.
המשיב מתנגד לעת הזו להחזיר את העותר לסבב חופשות וטוען כי מדובר בהפרה שלישית של תנאי החופשה כאשר גם בכל אחת מההפרות הקודמות לא שהתה הערבה הצמודה עם העותר באותו חדר בבית המלון במהלך החופשה.
העותר טוען בפני כי סגן מפקד בית הסוהר הסביר לו כי כאשר מדובר בערב צמוד אין הכוונה דווקא למי שיהיה באותו חדר יחד איתו במהלך החופשה אלא די שיהיה באותו בית מלון.
היום מצא העותר ערבה שתהיה מוכנה ומסוגלת לשהות יחד איתו בחדר במלון במהלך החופשה והיום הוא מבין כי זה אחד מתנאי היציאה לחופשה.
המשיב הקפיא את חופשותיו של העותר במשך 6 חודשים מיום ביצוע ההפרה האחרונה, דהיינו, מיום 18.5.13, והחלטה זו היא החלטה סבירה ומוצדקת בהתחשב בהפרות הקודמות של תנאי החופשה, מה גם שהיה מוסמך להקפיא את חופשותיו של העותר למשך שנה.
לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.
ניתנה והודעה היום, ב' ר"ח אלול תשע"ג, 7 אוגוסט 2013, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: אפרתי(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: