ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל – פמ"ד נגד חמדי אלעלימי :

בפני כבוד השופט יואב עטר
המבקש
חמדי אלעלימי - בעצמו
ע"י ב"כ עו"ד אלמכאווי טהאר

נגד

המשיבה
מדינת ישראל – פמ"ד
ע"י ב"כ המתמחה - מעיין גבע

פרוטוקול

ב"כ המבקש:
אני חוזר על האמור בבקשה. אבקש לציין כי מדובר במקרה מיוחד שבעיקרון לאביו של המבקש וחלק מבני משפחתו יש היתר שהייה כדין בישראל.
הנסיבות המיוחדות של משפחה זו מפורטות בעדותו של אביו של המבקש מיום 15.1.2013, בתיק פ' 16129-08-11, אותה אני מציג לבימ"ש שניתנה במסגרת התיק של אחיו שם בימ"ש על סמך עדות זו התיר לצמצם את מעצר הבית בין השעות 22:00 עד 06:00. מקרה זה דומה לחלוטין למקרה של האח.
בנוסף בעברו של המבקש ובמסגרת תיק פ' 2543/07 של בימ"ש השלום בבאר-שבע הותר לו לשהות בתחומי ישראל שלא במסגרת מעצר בית מלא ובלבד שיחתום במשטרה. אני מציג לבימ"ש גם את פרוטוקול הדיון וגם את חתימותיו במשטרה. התיק קבוע להוכחות ליום 3.3.2014.
בנסיבות אלו, נבקש לבטל את מעצר הבית. לחלופין, להשאיר את מעצר הבית יישובי בעיר באר-שבע.

ב"כ המשיבה:
אנו מתנגדים לבקשה שכן ביטול התנאים המגבילים של המבקש יהוו אישור שהייה בישראל, כאשר לא ניתן לו אישור שכזה מרשויות החוק.
לעניין הפרוטוקול שחברי הגיש לעניין האח – אנו נטען כי מדובר בנסיבות שונות. האח הודה בעביר ות המיוחסות לו בכתב האישום.

החלטה

בפני בקשה לעיון מחדש בתנאי שחרור שנקבעו על פי החלטת כבוד השופטת שרה חביב ואשר עודכנו על פי החלטת כבוד השופט ברסלר גונן במסגרת בקשה לעיון חוזר ביום 9.8.2012.

כעולה מן הבקשה, התגובה, ודברי בא כוח הצדדים, עולה כי מזה כשנה מצוי המבקש בתנאים של מעצר בית מבלי שהמשיבה טוענת כי הפר את תנאי השחרור.

בנסיבות העניין, יכול והיה מקום להורות על ביטול גורף של תנאי השחרור, ואולם יש ממש בעמדת המשיבה, כי חלופת המעצר במקרה דנן כשמה כן היא, ולבימ"ש למעשה אין סמכות למתן שהייה בישראל, וחלופת המעצר הוכרה בהלכה הפסוקה כחלף מאסר, אשר במסגרתו, לאור היות מקום החלופה מקום המעצר לכל דבר ועניין , אין צורך בקבלת אשרה כזו או אחרת.

בנסיבות אלו – ואך מן הסייג שפורט לעיל, אני מורה על שינוי תנאי השחרור, באופן בו יותר למבקש לצאת ממקום מעצר הבית לצרכי התאווררות בתנאים של "מעצר בית יישובי", בין השעות 08:00 לשעה 13:00, בתחומי העיר באר-שבע בלבד.

יתר תנאי השחרור יישארו בעינם.

ניתנה והודעה היום כ"ט אב תשע"ג, 05/08/2013 במעמד הנוכחים.

יואב עטר, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל – פמ"ד
נתבע: חמדי אלעלימי
שופט :
עורכי דין: