ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד עמאר(עציר) :

56818-07-13

בפני כבוד השופט אברהים בולוס
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
ראפא עמאר (עציר)


נוכחים:
ב"כ המבקשת: מתמחה אפרים רבין
ב"כ המשיב: עו"ד תומר בן חמו – סניגוריה ציבורית
המשיב: נוכח

פרוטוקול

ב"כ המשיב:
יש לנו טענות לעניין עוצמת הראיות, ויש באולם ביהמ"ש קרובים המוכנים לערוב ולפקח על המשיב. לשאלת ביהמ"ש עד כמה שאני מבין לא אושפז המתלונן, ישנו מסמך רפואי המעיד כי נבדקה אך לא אושפז. כמו כן המתלונן היה עצור במשך מספר ימים.

ב"כ המבקשת:
אני חוזר על הבקשה. אנו מתנגדים לבקשת ב"כ המשיב ודוחים טענתו לעניין עוצמת הראיות. בבקשה מפורטות הראיות לכאורה. אני קיבלתי את שמות הערבים ובדקנו אותם ויש להם עבר פלילי והם לא מקובלים עלינו.

הסניגור:
אין מחלוקת כי יש עניין מסוכנות.

ב"כ המבקשת:
הוא דקר אחר משום שלא מצא חן בעיניו איך שהסתכל עליו. אנו סבורים ללא כל קשר למפקחים כי במקרה כזה וברמת מסוכנות כזו חלופת מעצר לא תועיל.

הסניגור:
יש לנו מספר טענות העיקרית שבהן היא למעשה חוסר בראיה החלטית. ישנם בזירת האירוע מצלמות וידיאו אשר תעדו בעת האירוע. הדיסק הזה נמסר למשטרה ואני מפנה בעניין זה לחומר החקירה שמצוי בפני ביהמ"ש. אחר כך לטענת המשטרה הם צפו בסרט ולא ראו כלום ולא את האירוע עצמו ולכן החזירו את הדיסק לבעל המצלמות. אני סבור כי מדובר בחומר חקירה רלבנטי. לא ניתן להגיע להחלטה מושכלת ביחס לטיב הראיות ולעוצמתן ללא סרט הוידיאו הזה. גם אם אכן המצלמות לא מכוונות לזירת האירוע אלא רק מקיפות את החנות באיזה שהוא היקף של זווית מסויימת הרי שניתן לאתר עדי ראיה לאותו אירוע אובייקטיביים ששהו בחנות או באזור. מדובר לטעמי במחדל, ואני מפנה את ביהמ"ש להחלטת ביהמ"ש השלום שניתן בקריות.
משעלה מדברי ב"כ המבקשת כי אחד המפקחים המוצעים הורשע בעבר בהפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט אז אנחנו נבקש דחיה על מנת להציע חלופת מעצר נוספת.

ב"כ המבקשת:
אני מסכים ובלבד שיישאר המשיב במעצר. צוין וזה מוזכר בתיק כי בצילום לא רואים דבר באירוע. אין בידינו העתק מסרט זה.


החלטה

דוחה לשמיעת הבקשה ולהקראה בתיק העיקרי ליום 7.8.13, שעה 10:00.

המשיב יישאר במעצר עד להחלטה אחרת.

המשיב יובא למועד הנ"ל באמצעות שב"ס.

פרוטוקול זה מהווה צו מעצר.

ניתנה והודעה היום כ"ט אב תשע"ג, 05/08/2013 במעמד הנוכחים.

אברהים בולוס, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: עמאר(עציר)
שופט :
עורכי דין: