ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראובן בסון נגד שירות בתי הסוהר :

רע"ב 778/06

המבקש:
ראובן בסון

נ ג ד

המשיב:
שירות בתי הסוהר

בקשת רשות ערעור על החלטת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים בעע"א 3116/05 מיום 10.1.06, שניתנה על-ידי כבוד השופטת נ' אהד

בבית המשפט העליון

החלטה

בפני בקשת רשות ערעור על החלטת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים, לפיה לא ניתן לאשר הכנסת מחשב לתאו של המבקש.

לטענת בא-כוח המבקש, על בסיס מכתב מאת אייל אמיתי, ראש תחום חינוך, מיום 1.2.05, על אף שלא נרשם המבקש ללימודים באוניברסיטה הפתוחה, מבוקש לאשר לו הכנסת מחשב אישי לתא. לטענתו, על בסיס מכתב זה, אושרה הכנסת מחשב לתאו ללא קבלת אישור מהאוניברסיטה הפתוחה, הגם שאין בידי המבקש להציג לבית-המשפט עותק המאשר הכנסת המחשב על בסיס ההמלצה.

בתגובתו טוען בא-כוח המשיב, בין היתר, כי לאחר בחינה חוזרת של מכלול נסיבות העניין, הוחלט לאפשר למבקש להחזיר את מחשבו האישי לבית הכלא ולהחזיקו במועדון האגף, בו מצויים המחשבים האישיים של אסירים הרשומים ללימודים וכי המבקש יחזיק במחשב באחריותו המלאה.

מההודעה שהגיש המבקש לבית-משפט זה ביום 26.3.06 עולה, כי הוא מסכים לאמור בתגובת המשיב, כך שיותר לו להחזיר את מחשבו האישי שהוצא מכותלי בית הסוהר וכי המחשב יוחזק במועדון האגף, יחד עם יתר המחשבים האישיים של האסירים הרשומים ללימודים.

למרות ההסכמה האופרטיבית אליה הגיעו הצדדים, מבקש בא-כוח המבקש להתייחס לשורת פגמים דיוניים, אשר נפלו לטענתו במהלך הדיון בבית-המשפט המחוזי.

לאחר עיון בבקשת רשות הערעור, בטענות הצדדים ובהחלטת בית-המשפט המחוזי, לא מצאתי הצדקה ליתן רשות ערעור.

נימוקי בית-המשפט המחוזי וקביעתו - לפיה לא היה בפניו אישור להמלצת מר אייל אמיתי ולכן בהיעדר הצגת אישור על לימודיו של המבקש באוניברסיטה הפתוחה ועל בסיס הוראות שירות בתי הסוהר, לא ניתן לאשר לו הכנסת מחשב - מקובלים עלי.

עם זאת, רשמתי בפני את ההסכמה אליה הגיעו הצדדים, לפיה יוחזר מחשבו האישי של המבקש לבית הכלא ויוחזק במועדון האגף, בו מצויים המחשבים האישיים של אסירים הרשומים ללימודים וכי המבקש יחזיק במחשב באחריותו המלאה.

אשר-על-כן, בקשת רשות הערעור נדחית.

ניתנה היום, י"ג בניסן תשס"ו (11.4.06).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: ראובן בסון
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: