ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודה כהן נגד מאמון יונס :

בפני כבוד הרשם הבכיר אפרים צ'יזיק

תובעים

יהודה כהן

נגד

נתבעים

מאמון יונס

החלטה

העניין שבפני, בקשת הנתבע לביטולה של החלטה המורה על דחיית התנגדות לביצוע שטר אשר הוגשה על ידו – החלטה אשר ניתנה ביום 12.6.2013 לאור אי התייצבותו של הנתבע לדיון בהתנגדות.

אציין, כי הנתבע פנה והגיש בקשה לדחיית מועד הדיון – לאחר שהדיון נסתיים, וצירף אישור רפואי שבבוקר היום אשר היה קבוע לדיון, סובב את ברכו, והופנה לבצע צילום רנטגן בברכו הימנית. הנתבע מציין, כי אי התייצבותו נבעה מטעם רפואי גרידא, בשל פגיעה בבוקרו של יום הדיון.

הנתבע פנה וביקש ביטולה של ההחלטה, שכן לדבריו, לא זכה ליומו בין כתלי ביהמ"ש.

התובע התנגד לבקשה, ולדבריו נפלו פגמים בבקשה לביטול החלטה, ובין היתר, הצביע על ליקוי מהותי הקיים בתצהיר אשר צורף לבקשה (אשר נערך על דרך ההפניה), ואף לגופו של עניין, הפנה התובע לליקויים ותהיות העולות מהליך הדחייה (ומחדלים נוספים מטעם הנתבע). יתר על כן, סבור התובע, כי לאחר שהביע ביהמ"ש את דעתו גם לסיכויי ההתנגדות, אין טעם או הצדקה לדון מחדש בבקשה שאין לה תוחלת.

דומה כי אין חולק שההחלטה מיום 12.6.2013 ניתנה כדין, בחלוף המועד הקבוע לדיון ובהיעדר התייצבות, שכן בקשת הדחייה הוגשה לאחר שנסתיים הדיון בנוכחות צד אחד. דומה כי אף אין חולק כי מחדלים דיוניים רבים נפלו אצל הנתבע, ובין היתר, בהתייחס לפגמים אליהם הפנה התובע בתגובתו.

יחד עם זאת, סבורני כי ישנם מקרים בהם על בית המשפט לגלות גישה סלחנית יותר, ולאפשר לבעלי הדין לפחות הזדמנות אחת להשמיע את דבריהם בין כתלי ביהמ"ש, וגם אם שגו בהתנהלותם, הרי שאי הנוחות אשר נגרמה או נגרמת לצד שכנגד ניתנת לריפוי בדרך של פסיקת הוצאות.

לאור האמור, אני מורה על ביטול ההחלטה מיום 12.6.2013 (לרבות ההחלטה על חידוש הליכי הוצאה לפועל).

הנתבע יישא בהוצאות התובע, בגין ההליך עד כה, בסך 5,000 ₪, אשר ישולמו ללא קשר או תלות בתוצאות ההליך.

ההתנגדות תשמע בפני ביום 9.9.2013 שעה 11:30.

ניתנה היום, כ"ב אב תשע"ג, 29 יולי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יהודה כהן
נתבע: מאמון יונס
שופט :
עורכי דין: