ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איליה רום נגד דניאל פרץ :

בפני כבוד השופטת מי-טל אל-עד קרביס

התובע

איליה רום

נגד

הנתבע

דניאל פרץ

פסק דין

1. לפני תביעה סכום של 6,397 ₪ בגין נזקי תאונה שארעה בתאריך 9.2.13 ברחוב יוספטל, בת ים בין רכבו של התובע לבין רכבו של הנתבע. כל אחד מבעלי הדין נהג ברכבו.

2. לטענת התובע, נסע בנתיב הימני ברחוב יוספטל כאשר הנתבע לשמאלו. מאחר שהנתיב השמאלי בו נסע הנתבע הפך לנתיב פניה שמאלה, סטה הנתבע לעבר רכבו וכך נגרמה התאונה (לתמונות אזור התאונה ראו ( ת/1-ת/3). על דברים אלו חזרה בעדותה לפני גם הגב' רוגוזובסקי שישבה לצידו של התובע ברכב בעת שקרתה התאונה.

3. לטענת הנתבע בכתב הגנתו, לא ארעה כל תאונה ו/או מגע כלשהו בין רכבו לבין רכב התובע. לטענתו, רכבו של התובע הגיח מימין לו וחסם את נתיב נסיעתו. בעקבות האמור, עצר הנתבע את רכבו ויצא מהרכב . הוא מדגיש כי לא היה כל מגע בין שני הרכבים (סעיף 3 לכתב הגנתו). עוד טען הנתבע כי התמונות ת/1-ת/3 כלל אינן משקפות את מקום התאונה (שלא היתה).

4. העידה לפני רעייתו של הנתבע ולדבריה התובע הוא ששפשף את רכבם. לאחר שעיינה בתמונות ת/1-ת/3 התקשתה לזהות האם זהו מקום הארוע.

5. לאחר שקראתי את תיק בית המשפט, שמעתי את הצדדים ועדיהם ועיינתי בתמונות שהוגשו, הנני מעדיפה את עדותו של התובע הנתמכת בעדותה של הגב' רוגוזובסקי ובחלקה אף נתמכת בעדותה של הגב' פרץ כי אכן היה מגע בין שני הרכבים.

לאור האמור הנני קובעת כי האחריות לתאונה רובצת לפתחו של הנתבע, כאשר סטה מנתיב נסיעתו בצד שמאל אל עבר הנתיב הימני, נתיב נסיעתו של התובע, ופגע בו בצד השמאלי, אחורי ( תמונות ת/4-ת/12).

6. אשר לנזקים שנגרמו לרכבו של התובע; התובע צר ף לכתב תביעת ו אישור על אי הגשת תביעה. כמו כן צר ף קבלה על תשלום שכ"ט שמאי (595 ₪) וחוות דעת שמאי באשר לנזק שנגרם לרכבו כולל ירידת ערך (5, 653 ₪).

הנתבע אמנם טוען כי בדיקת השמאי היתה רק בתאריך 12.3.13 כחודש לאחר אירוע התאונה אך אינני סבורה כי פרק זמן זה לבדו משמיט את הבסיס מתחת לחוות הדעת.

7. סוף דבר;

בתוך 30 ימים ישלם הנתבע לתובע את הסך של 6,248 ₪ כשהם צמודים ונושאי ריבית כדין מיום הגשת התביעה ועד לתשלום בפועל. בנוסף, ישלם הנתבע לתובע הוצאות בסכום של 200 ₪ (הכוללים אגרת בית משפט) בתוך 30 ימים מהיום. לא ישולם סכום ההוצאות במועד, ישא הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום פסק הדין ועד לתשלום בפועל.

זכות להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 ימים.

המזכירות תמציא פסק דין זה לצדדים.
ניתן היום, כ"א אב תשע"ג, 28 יולי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איליה רום
נתבע: דניאל פרץ
שופט :
עורכי דין: