ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד אגד תחבורה ציבורית בע"מ :

בפני כבוד השופטת לימור רייך

תובע

מייק ואן קול

נגד

נתבעת

אגד תחבורה ציבורית בע"מ

פסק דין

לפני תביעה כספית שהגיש התובע כנגד הנתבעת בסך של 1,000 ₪ בגין התנהלות נהג אוטובוס קו 501 אשר עובד אצל הנתבעת, בשל כך שביום 21/11/12 בשעה 6:05 בבוקר, סרב להעלות את התובע על האוטובוס הואיל והיו בחזקתו אופניים מתקפלים.

מטעם התובע העיד התובע בעצמו ומטעם הנתבעת העידו נציג הנתבעת וכן הנהג שסרב להעלות את התובע לאוטובוס עם האופניים המתקפלים.

אין מחלוקת עובדתית בין הצדדים ביחס לנסיבות קרות האירוע לרבות העובדה, כי נהג הנתבעת סרב להעלות את התובע על האוטובוס וכי האופניים המתקפלים לא היו מכוסים בתיק נשיאה .

לאחר ששמעתי את העדים מטעם הצדדים שניהם, הנני סבורה כי כל פגם לא נפל בהתנהלותו של הנהג מטעם הנתבעת שעה שסרב להעלות את התובע עם אופניים מתקפלים כשהם לא מכוסים, בניגוד לתקנות התעבורה. העובדה שנהג אחר אצל הנתבעת העלה את התובע עם האופניים בניגוד לתקנות, איננה הופכת את התנהגות הנהג הראשון ללא תקינה ויש לבחון את התנהגות הנהג בהתאם לנהלים והתקנות וככל שביהמ"ש מגיע לכלל מסקנה כי התנהג באופן סביר וכל פגם לא נפל בהתנהלותו, שעה ששמר על נוהל תקין לצורכי בטיחות הרי שאין להשית על הנתבעת אחריות.

למעלה מן הצורך, גם אם הייתי מגיעה לכלל מסקנה לפיה עלה בידי התובע להוכיח כי הנתבעת נהגה שלא כדין ומשכך, חבה באחריות כלפי התובע, ואין זה המקרה שלפני, הרי שלא עלה בידי התובע להוכיח כי נגרם לו כתוצאה מאותה פעולה כל נזק ולפיכך, דין התביעה להידחות.

אין מחלוקת לפיה, התובע עלה על האוטובוס שהגיע מיד לאחר מכן, מספר דקות בלבד ואין המדובר אלא בזוטי דברים שטוב היה עושה התובע אלמלא הגיש את התביעה מאשר הגיש אותה.

ביחס לטענת התובע לפיה, נהג קו 501 שסרב להעלות אותו, סגר את הדלת הקדמית של האוטובוס על רגלו ובתוך כך נפל לאחור ורק בנס לא נפצע, הרי שהצדדים שניהם מסרו את גרסתם לאירוע ומבין שתי הגרסאות, מצאתי לתת אמון והעדפתי את גרסתו של נהג הנתבעת על פני גרסת התובע, לפיה האחרון לא הרפה ועיכב את נהג הנתבעת ואת נוסעיו, דבר שגרר את הנהג לבצע את אותן פעולות, מבלי שהיה בהן כדי לגרום חלילה לתובע כל נזק.

סוף דבר, הנני מורה על דחיית התביעה שהגיש התובע כנגד הנתבעת בהעדר הרמת הנטל המוטל על התובע להוכיח את תביעתו מתחילתה ועד סופה.

נוכח התוצאה אליה הגעתי, הנני מחייבת את התובע לשאת בהוצאות הנתבעת בסכום של 500 ₪ .

לתובע זכות להגיש בקשת רשות ערעור וזאת תוך 15 יום לביהמ"ש המחוזי.

מזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים בדואר רשום + א.מ.

ניתן היום, י"א אב תשע"ג, 18 יולי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: אגד תחבורה ציבורית בע"מ
שופט :
עורכי דין: