ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמנון מקיטן נגד דני כהן :

בפני כבוד השופט ליאור ברינגר

תובע:

אמנון מקיטן

נגד

נתבע:

דני כהן

החלטה

1. התובע הגיש ללשכת הוצל"פ בפתח תקווה תביעה בסכום קצוב לפי סעיף 81א1 לחוק הוצל"פ.

הנתבע הגיש התנגדות בלשכת הוצל"פ באילת ורשם הוצל"פ אילת העביר את ההתנגדות לבית משפט השלום באילת, כמצוות הוראות תקנה 109 ט לתקנות ההוצל"פ, התש"ם– 1979.

2. התובע מבקש להעביר את הדיון בהתנגדות לבית המשפט בפ"ת, זאת לאור תניית שיפוט ייחודית בהסכם שנחתם בין הצדדים וצורף לבקשה.

3. תקנה 109 ב(ב) לתקנות הוצל"פ הנ"ל קובעת כי התנגדות תוגש ללשכת הוצל"פ שאליה הוגשה הבקשה (לענייננו – פ"ת) או ללשכת הוצל"פ שליד בית המשפט שאליו ניתן היה להגיש את הבקשה לביצוע התביעה כתובע נה לפי תקנות סדר הדין, אלמלא הוגשה ישירות לביצוע בהוצל"פ לפי הוראות סעיף 81א'1 לחוק.

4. התובע הינו רואה חשבון (שמגוריו בפ"ת) ובינו לבין הנתבע שמתגורר באילת נחתם הסכם לפיו התובע יפעל למען הנתבע מול רשויות המס וככל שישיג עבורו החזר מס ישלם לו הנתבע שכ"ט בשיעור 16% מההחזר (להלן: "ההסכם").

5. התובע צירף לכתב התביעה "הודעה על ביצוע החזר מס" ופירט כי כתוצאה מפועלו קיבל הנתבע החזר בסך 11,848 ₪ ממס הכנסה ולמרות זאת הוא מסרב לשלם לו את שכרו.

6. בסעיף 7 להסכם נקבעה סמכות שיפוט ייחודית לבית המשפט בעיר פתח תקווה ולפיכך, על פי האמור בתקנה 109ב(ב) הנ"ל ביחד עם האמור בתקנה 5 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד – 1984, בית המשפט המוסמך לדון בתובענה זו הוא בית משפט השלום בפ"ת.

7. הנתבע מתנגד להעברת מקום הדיון בטענות שונות.

הנתבע אינו מכחיש כי חתם על ההסכם ואינו מכחיש כי קיבל החזר ממס הכנסה ולמרות זאת הוא מסרב לשלם לתובע את שכרו, אף שאינו מעלה ולא טענה אחת ראויה שתצדיק ולו בדוחק את סירובו לתשלום שכר הטרחה.

8. הנתבע טוען שההסכם לא נחתם עם התובע אלא עם "חברה בע"מ" שהיא אישיות משפטית נפרדת. דא – עקא שאותה "חברה" עליה מדבר הנתבע אינה אלא שם מסחרי "טיפ לשכיר" שאינו אישיות משפטית נפרדת. לפיכך המסקנה היא שההסכם נעשה מול התובע, שאם לא כן, לכאורה לא נחתם הסכם עם איש ומי שגרם ל כך שהנתבע יקבל החזר מס הינו אותו "טיפ לשכיר" מסתורי שאינו חברה בע"מ ואינו "אדם" אחר כלשהו.

9. הנתבע מעלה טענות נוספות שאין בהן מאומה והרושם שנוצר מבקשתו הוא ניסיון התחמקות מלשלם לתובע את שמגיע לו בדין.

10. לאור כל האמור לעיל, יועבר התיק לבית משפט השלום בפ"ת והנתבע ישלם לתובע 3,000 ₪ הוצאות בגין תגובת הסרק שהגיש לבקשה זו.

ניתנה היום, ז' אב תשע"ג, 14 יולי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמנון מקיטן
נתבע: דני כהן
שופט :
עורכי דין: