ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי בן מנחם נגד יצחק בן שושן :


בפני כבוד השופט פאול שטרק

מבקשים

יצחק בן שושן

נגד

משיבים

  1. מרדכי בן מנחם
  2. שלמה בן שושן

החלטה

בפני בית המשפט בקשה לביטול פסק דין אשר ניתן בהעדר התייצבות הנתבע ותובע שכנגד.

במקרה דנן התקיימו שלושה דיונים כאשר לדיון הקבוע ליום 6.6.13 הנתבע לא התייצב . עלה מתיק בית המשפט להבדיל מכל יתר המסירות , במקרה זה חזרה ההזמנה לדיון הקבוע ליום 6.6.13 כ"לא ידוע". נוכח הנסיבות ניתן פסק דין בהעדר התייצבות בהתאם לתקנות סדר דין האזרחי התשמ"ד – 1984.

ביום 2.7.13 הוגשה בקשה לביטול לפיה נטען כי המבקש קיבל את פסק הדין ביום 18.6.13. יש לציין כי לפני הנתונים בתיק בית המשפט בוצע מסירת פסק הדין לנתבע ביום 10.6.13. לפי תקנה 12 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדר דין) התשל"ז – 1977 נקבע כי יש להגיש כל בקשה לביטול פסק דין עד 7 ימים מיום המצא תו. יחד עם זאת כדי להבטיח הליך צודק ניתן לאריך המועד. במקרה דנן מאחר ומדובר בנסיבות לפיהן הוגשו כתבי טענו על יד המבקש והתקיימו שני דיונים בנוכחותו יש לדון בבקשה לגופו של עניין.

מאחר וכל יתר הודעות והזמנות הגיעו לידי הנתבע תמוהה הערת הדוור כי הדואר רשום חוזר "לא ידוע" זה כאשר מסירת פסק הדין כן בוצע כדין לאותו כתובת.

נוכח מכלול הנסיבות וקיום כתב תביעה וכת הגנה ותביעה שכנגד קיימת עילה לביטול פסק הדין.

לאור האמור מורה על ביטול פסק הדין שניתן ביום 6.6.13. מורה על קביעת מועד המשך דיון במועד א/ר יקבע בהתאם ליומן בית המשפט.

יחד עם זאת מאחר והמבקש נעזר ע"י עו"ד ונוכח הערת הנתבע המתפרשת כבקשה להעברת העניין לדיון בבית משפט השלום, על הצדדים להודיע עמדתם בענין עד 1.9.13, זה כאשר העברת ההליך להליך רגיל בבית משפט השלום מחייב חזרה לנקודת התחילה.

קביעת הוצאות משפט בגין הליך הנוכחי יקבע במסגרת פסק הדין.
ניתנה היום, ד' אב תשע"ג, 11 יולי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרדכי בן מנחם
נתבע: יצחק בן שושן
שופט :
עורכי דין: