ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חברה לביטוח שומרה נגד ישראל בן יוסף :

בפני כבוד הרשם הבכיר צוריאל לרנר

תובעת

חברה לביטוח שומרה

נגד

נתבעים

1.ישראל בן יוסף
2.אגד אגודה שיתופית בע"מ

פסק דין

בפני תביעה כספית, על סך של 3190 ₪, שעניינה נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים.

בתום הדיון שהתקיים בפני, ובנסיבות, הסכימו הצדדים להכרעה על פי סעיף 79 א(א) לחוק בתי המשפט, בלא נימוקים, ובהסתמך על כתבי הטענות, העדויות וחומר הראיות שהוגש. כך הסכימו הצדדים, וטוב שכך הסכימו, שכן " יפה כוח פשרה מכוח הדין" (תוספתא, סנהדרין א', ט"ו).

מהסכמת הצדדים, כאמור, יש לראות את כל אחד מן הצדדים כמי שמבקש לסיים את הסכסוך שנתגלע בינו לבין חברו בדרך של פשרה ולא בהכרעה שיפוטית חדה ונוקבת. הסכמה זו טומנת בחובה את נכונותו של כל צד שלא לעמוד בתוקף על כל טענותיו בבחינת " ייקוב הדין את ההר", אלא לקבל מענה הולם למכלול הסיכונים והסיכויים העומדים בפניו ( ראה רע"א 5192/01 די וורולי נ' הלין ( תק-על 2002(1), 408)).

טענות התובעת, בקליפת אגוז, הן כי נהגת הרכב שבוטח על ידה נהגה ברח' הפלמ"ח בירושלים, עקפה אוטובוס שעמד בתחנה, נהוג בידי הנתבע 1 ושייך לנתבעת 2, ועמדה לפנות ימינה, אלא שבאותה עת יצא האוטובוס מהתחנה, בלא לוודא כי הדרך פנויה, ופגע ברכבה. בעדותה, השתנתה מעט גרסה זו, כעולה מהפרוטוקול.

טענות הנתבעים, בקליפת אגוז, הן כי האוטובוס כלל לא יצא מהתחנה, עת פגע בו רכב הנהגת, מאחר שזו, ככל הנראה, סטתה ימינה עם רכבה, חזרה אל מסלול נסיעתה, מוקדם מדי, ובלא להבחין שלא תוכל לעשות כן בלא לפגוע באוטובוס.

לאחר ששמעתי את עדויות והנהגים, ועד נוסף, אחד הנוסעים באוטובוס, ולאחר שעיינתי במוצגים ובכתבי הטענות, לרבות תצלומי הנזק, ובשים לב לשינוי הגרסה בעדות נהגת התובעת, וכן לחוסר הסבירות שבטענתה כי יכולה היתה להבחין, מהמראה הצדדית של רכבה (הנמוך), כי נהג האוטובוס אינו מסתכל שמאלה קודם ליציאתו מהתחנה, הנני קובע שיהיה זה נכון וצודק לדחות את התביעה, ללא צו להוצאות.

בהתאם, התביעה נדחית בזה. אין צו להוצאות.

ניתן היום, ב' אב תשע"ג, 09 יולי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חברה לביטוח שומרה
נתבע: ישראל בן יוסף
שופט :
עורכי דין: