ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ נגד איננה פונרוב :


בפני כבוד השופט חגי טרסי

מבקשים

עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ

נגד

משיבים

איננה פונרוב

החלטה

לפני בקשה דחופה למתן צו "עשה" נגד המשיבה, המחייב אותה לאפשר לנציגי המבקשת לבצע תיקוני נזילות בצנרת דירתה ברחוב ההגנה 95/20 ברעננה (להלן: "הדירה") , וזאת עקב נזקים הנגרמים לדירות נוספות באותו בניין, לרבות דירות שהמבקשת היא נציגת בעליהן. מהתצהיר שצורף לבקשה עולה כי המבקשת פנתה אינספור פעמים למשיבה בעניין זה וביקשה לאפשר לנציגיה להיכנס לדירה ולבצע התיקונים, אך כל פניותיה לא נענו והמשיבה מסרבת לשתף פעולה, אינה פותחת את דלת הדירה ואינה מאפשרת כניסה אליה לצורך בדיקת הבעיה ותיקונה.

בהחלטתי מיום 2.6.13 נקבע דיון במעמד הצדדים ליום 6.6.13 ועל ב"כ המבקשת הוטלה האחריות לזימונה של המשיבה במסירה אישית. במהלך הדיון עצמו, ביום 6.6.13, הציג ב"כ המבקשת את אישור המסירה ת/1, ממנו עולה כי כתבי הטענות וההזמנה לדיון נמסרו למשיבה ביום 4.6.13, אך היא סירבה לקבלם. המשיבה לא התייצבה לדיון על אף שזומנה כדין, ועל כן עתרה המבקשת למתן הצו המבוקש. יחד עם זאת, ולמען הגילוי הנאות, מסר ב"כ המבקשת כי על פי הידוע לו סובלת המשיבה מקשיים ועל רקע זה היא אף מטופלת בהקשרים מסוימים על ידי המרכז הישראלי לאפוטרופסות.

לנוכח מידע זה נמנעתי ממתן צו נגד המשיבה והוריתי בתום הדיון על קבלת תגובת המרכז הישראלי לאפוטרופסות, על מנת לעמוד על מצבה של המשיבה בטרם מתן החלטה בבקשה לגופה. ביום 11.6.13 התקבלה תגובת המרכז הישראלי לאפוטרופסות, ממנה עולה כי הקרן מונתה כאפוטרופוס למשיבה אך ורק לעניין קבלת קצבת הנכות וכי אין בידה מידע בנוגע למצבה הרפואי או הנפשי של המשיבה. עוד נאמר בתגובה כי המשיבה אינה משתפת פעולה עם עובדי הקרן ועם הגורמים הטיפוליים ומסרבת לכל קשר עמם.

לאחר קבלת תגובה זו ולאור האמור בה, הוריתי לב"כ המבקשת לפנות למשרדי האפוטרופוס הכללי, על מנת לברר האם מונה למשיבה אפוטרופוס לנושאים הנוגעים לענייננו. מתגובת האפוטרופוס הכללי שהתקבלה אך ביום 7.7.13 עולה כי במשרדו לא מתנהל בעניינה של המשיבה תיק אפוטרופסות, וכי הגורם האמון על בדיקת הצורך במינוי אפוטרופוס הינו ב"כ היועמ"ש במשרד הרווחה.

משהושלמו בדיקות אלה ומשהתברר כי המשיבה אינה מוכרת כחוסה וכי לא מונה לה אפוטרופוס לענייננו, דומה כי אין מקום להמשיך ולעכב מתן הצו, לו זכאית המבקשת בשל דחיפותו ובהתחשב בבחירתה של המשיבה שלא להתייצב לדיון ולא להגיב לבקשה, על אף שהוזמנה כדין. לפיכך אני מורה למשיבה לאפשר לנציגי המבקשת להיכנס לדירה בלווית מומחה מטעמם , על מנת להתרשם ממצב הדירה ולערוך רשימת התיקונים הדרושים, וזאת בתוך 10 ימים מהיום.

ב"כ המבקשת ימציא העתק החלטה זו במסירה אישית למשיבה בתוך 48 שעות ויעשה כל מאמץ על מנת לתאם עם המשיבה מראש את מועד הביקור. ככל שלא יעלה בידו לתאם הביקור, בגין היעדר שיתוף פעולה מצד המשיבה, יודיע למשיבה בכתב, במסירה אישית, את מועד הביקור המתוכנן, לכל הפחות 48 שעות מראש.

לאחר עריכת רשימת התיקונים ובהתאם לפרק הזמן הדרוש להשלמתם, וככל שתעמוד המשיבה בסירובה לאפשר ביצוע התיקונים, תוגש בקשה משלימה על ידי ב"כ המבקשת.

משטרת ישראל תסייע בידי המבקשת במימוש ואכיפת הצו.

המזכירות תעביר העתק ההחלטה בדחיפות לב"כ המבקשת ולמשטרת ישראל – תחנת כפר סבא .

ניתנה היום, א' אב תשע"ג, 08 יולי 2013, בהעדר הצדדים.