ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית הרצליה נגד ממשלת ישראל :

בג"ץ 9139/12

כבוד השופט נ' הנדל

כבוד השופט י' עמית

העותרות:
1. עיריית הרצליה

2. עיריית נתניה

3. עיריית אשקלון

נ ג ד

המשיבה:
ממשלת ישראל

עתירה למתן צו על תנאי

תאריך הישיבה:
א' באב תשע"ג
(8.7.13)

בשם העותרות:
עו"ד ר' הר זהב, עו"ד ע' בלום

בשם המשיבה:
עו"ד ר' אידלמן, עו"ד י' רויטמן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

החלטה

שמענו את טיעוני הצדדים בהרחבה. עיקר ההשגה של העותרות נוגעת לכך שהתכנית למיגון המצוק בחופי ישראל לא מתקדמת. הכנת התמ"א מתעכבת למרות החלטת מנהל מקרקעי ישראל מאפריל 2011 שהתמ"א תוכן בתוך שנה.

המינהלת עליה הוחלט לא הוקמה והאורגנים לא מונו. הטרוניה היא שהחברה למעשה אינה פועלת. לטעמם של העותרים קימת חשיבות שכל הנושא יתנהל תחת קורת גג אחת ובמועד שיקבע, הרשויות תבצענה את שהוטל עליהן בעיקר בתחום היבשתי. אל מול אלה המצוק ממשיך להתמוטט ואין בידן של הרשויות בשלב זה ליתן תשובה הולמת לבעיה שהולכת ומחמירה. עיריית נתניה מצידה הכינה תכנית ימית ויבשתית.

בא כוח המדינה מבהיר כי הרשויות המקומיות הן האחראיות למצוק. המדינה מצידה תדאג להקים הגנות ימיות שהינו פרויקט רב היקף. נושא התמ"א מתקדם, שכן חבריה מתכנסים אחת לחודש, כן גם החברה הממשלתית מקדמת את הנושא שנמצא כבר בשלבים מתקדמים. הסיבה שהמדינה נכנסת לתמונה הן ההגנות הימיות.

בנסיבות שנוצרו ועל מנת לזרז את קידום הנושא, יגישו הצדדים הודעות עדכון תוך 6 חודשים מהיום ובהן יפרטו את תהליך ההתקדמות המשמעותית בכל אחד מהנושאים שהועלו ובעיקר בנושאי התמ"א, המינהלת, החברה הממשלתית, ההגנות הימיות מחד והיבשתיות מטעם הרשויות המקומיות מאידך, שלטענת המדינה, אין מניעה לקדם.

בהיאסף החומר, נחליט באשר להמשך הטיפול בתיק.

יצוין כי אין מניעה ששני הצדדים יקיימו הידברות, תיאום וקידום של כל אחד מהנושאים שלהבנתנו יהיה בהם לזרז התהליך, וכך אנו ממליצים שיעשה.

ניתנה היום, א' באב תשע"ג (8.7.13).

ש ו פ ט ת
ש ו פ ט
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: עיריית הרצליה
נתבע: ממשלת ישראל
שופט :
עורכי דין: