ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רוז קורן :

6


בתי המשפט

בית משפט השלום ירושלים

פ 005429/08

לפני:

כבוד השופטת שולמית דותן ס.נשיא

תאריך:

29/01/2009

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

נגד

רוז קורן סינה

הנאשמת

נוכחים:

ב"כ המאשימה: גב' תמר טל מתמחה

ב"כ הנאשמת: עו"ד פוגודה סנ"צ

הנאשמת – בעצמה

החלטה

הנאשמת הודתה, במסגרת הסדר טיעון, בעובדות המפורטות בכתב האישום. בגדר ההסדר הסכימו הצדדים גם לכך שיוזמן תסקיר שיתיחס גם לשאלת ההרשעה של הנאשמת והתביעה הציגה עמדתה לפיה יש להרשיע את הנאשמת ולהטיל עליה עונש מאסר עד חדשיים ימים ולביצוע בעבודות שרות.

המאשימה מבססת עמדתה על מהות מעשיה של הנאשמת, אשר ביצעה אותם כאדם בוגר שהיה עליו להבין את חומרתם ולהמנע מהם על אף הנסיבות שעמדו ברקע המעשים.

באת כוחה של הנאשמת, כמו גם קצינת המבחן , פירטו את הנסיבות האישיות המיוחדות של הנאשמת, אשר הביאוה למעשים הנדונים. כן הדגישו את אורח חייה הנורמטיבי של הנאשמת, שהיא כיום בת כ- 60 שנה ואת הקשיים עמם התמודדה ועליה עוד להתמודד במסגרת חייה האישיים והמשפחתיים.

כמו כן, הודגשה קבלת האחריות על ידי הנאשמת, הפנמת הלקחים הרלבנטיים והחרטה על ביצוע המעשים.

הנאשמת מועסקת במקום עבודה חדש והרשעתה עלולה לפגוע בהמשך עיסוקה במקום. הרשעה גם עלולה להוסיף על קשיים אחרים העומדים בדרכה של הנאשמת לתעסוקה אחרת בעתיד, נוכח גילה המתקדם וחוסר השתלבותה במקצוע שרכשה בעבר.

נתתי דעתי על דברי באי כח הצדדים, תסקיר שרות המבחן ודברי הנאשמת עצמה, כמו גם על החלטות במקרים דומים שנדונו בעבר – לגבי עובדים אחרים שהעסקו באותו המקום לייצור התעודות המזויפות ובאתי למסקנה כי על פי מכלול הסיבות הנטענות יש מקום להמנע מהרשעת הנאשמת ויש להטיל עליה לבצע שרות לתועלת הציבור כמומלץ על ידי שרות המבחן.

אני מחליטה, איפוא, להמנע מהרשעת הנאשמת ומצוה כי תבצע של"צ בהיקף של 240 שעות ע"פ התכנית המפורטת בתסקיר שרות המבחן. שרות המבחן יוכל לשנות את מקום ההשמה בהתאם לצורך.

זכות ערעור לפני בית המשפט המחוזי בירושלים תוך 45 יום מהיום.

העתק לשרות המבחן.

ניתנה היום ד' בשבט, תשס"ט (29 בינואר 2009) במעמד הצדדים.

שולמית דותן, ס.נשיא

נאוה