ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זאב דוד - משה גליקמן :

1


בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים

עב 002629/08

בפני:

כב' השופטת יפה שטיין

תאריך:

29/01/2009

בעניין:

זאב דוד

תובע

נ ג ד

משה גליקמן

נתבע

החלטה

1. בתיק זה התעוררה שאלת סמכות מקומית, ובית הדין ביקש מהתובע שימציא נתונים טובים יותר בשאלות: היכן העמיס את הסחורה בצאתם לעבודה ולהיכן חזר בסיום העבודה וכן – היכן נעשתה עיקר העבודה.

2. בתשובה השיב התובע כי: "כשעבדנו בירושלים, שדרות ובאר שבע יצאתי מהבית וחזרתי לבית. בדרך משה היה מביא את הצבע שהוזמן ברמת גן, או מפתח תקווה, או מבני ברק, ושעבדנו בצפון יוקנעם ועכו, חיפה – אני הייתי אוסף את הצבע מפתח תקווה או בני ברק שהוזמן יום לפני. היינו נפגשים בכפר סבא, מקום מגוריו של משה וממשיכים לצפון עם אוטו אחר. לגבי תדירות, לא היתה תדירות קבועה לאף מפעל. היינו באים לעבוד במפעלים לפי הזמנת מנהלי המפעלים".

3. מעיון בתצהירו מיום 4/11/08 וב"השלמת הנתונים", מיום 26/1/099, עולה כי כתובת המעביד הינה כפר סבא, ומחסני אוסם איתם עבדו ומשם הביאו והחזירו סחורה היו באזור רמת גן, פתח תקווה או בני ברק.

מאידך – לא צויינה כל עובדה אשר יש בה כדי ללמד שעיקר העבודה היתה בירושלים. בנסיבות אלו, הרי שניתן לומר שחלק משמעותי מהעבודה (כולל יציאה לעבודה מכפר סבא, וקבלת סחורה מפתח תקווה, בני ברק ורמת גן) – בוצעה באזור שיפוט תל אביב.

בנסיבות אלו, ומשהדברים עולה מתצהירו ומהפרטים הנוספים שהמציא התובע – הרי שדי בכך כדי לקבוע כי אזור השיפוט בתיק זה הינו תל אביב-יפו.

לאור זאת, תעביר מזכירות בית הדין את התיק לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב-יפו.

שאלת ההוצאות תתברר אף היא בפני בית דין זה (תוך שימת לב כי לא התקיים דיון בבית הדין בירושלים).

ניתנה היום ד' בשבט, תשס"ט (29 בינואר 2009) בהעדר הצדדים.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

יפה שטיין, שופטת