ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בית המכס נתב"ג לוד נגד RYMMA PALENA :

לפני: כבוד השופט אברהם טל, אב"ד – סג"נ כבוד השופט אהרון מקובר
כבוד השופטת זהבה בוסתן

המערערת
בית המכס נתב"ג לוד

נגד

המשיבה
RYMMA PALENA


נוכחים:

ב"כ המערערת עו"ד רונית שמש-מנור
המשיבה ובאת כוחה עו"ד איה שריק

פרוטוקול

ב"כ המערערת: חוזרת על הודעת הערעור. סעיף 19 להודעת הערעור, הוגשו על ידי המערערת כ- 21 כתבי אישום בגין מעשי הברחה בשנים 2011 ו- 2012, נפלה טעות והנתון לא בפני. הפסיקה שאני מציגה היא לכמויות הרבה יותר גדולות אמנם אבל גם שם קבעו עונשי מאסר בפועל, כמויות יותר גדולות.
עבירה זו הפכה להיות מכת מדינה. נדרשת החמרה בעבירה.
מפנה לעפ"ג מ"י נ' סויסה, הפסיקה שמוצגת בפני ביהמ"ש באירועים חמורים יותר, אבל אני חושבת שעדיין לפסוק בעבירת הברחה עונש ללא רכיב מאסר בפועל. אין הלימה בין חומרת העבירות לענישה שהושתה.

לאחר הפסקה
ב"כ המערערת: לאור המלצת בית המשפט, אנו מוותרים על הערעור ככל שהוא נוגע לעניין המאסר ומבקשים להגדיל את הקנס שהוטל על המשיבה.

ב"כ המשיבה: אינני סבורה שצריך להגדיל את הקנס שהוטל על המשיבה. מגישה פסיקה.
כל אותם נאשמים היו אנשים שמצבם הכלכלי לא היה נואש כמו המשיבה. העונש לא סוטה מהרף המקובל לעניין הפסיקה.
הוגשו 21 כתבי אישום בשלוש שנים ולא מדובר במכת מדינה, ואיני רואה סיבה להעלות את הרף במקרה הזה. המשיבה באה לראות את בתה בארץ. ביהמ"ש קמא התרשם ממנה וראה אותה, היא לא ראתה את הבת 4 שנים. המשיבה לא החוליה החזקה אלא להיפך החוליה החלשה.
לגבי הנסיבות שלה הצגתי את ההודאה, היא מתארת שהיא עובדת ברכבת 14 שעות ביום, מקבלת 300 דולר. היא הראתה לי כרטיסי הלוואה של 75 דולר לחודש.
התשלום הראשון של הקנס שולם אתמול. המשיבה תשלם את הקנס, היא תסתייע בעבודה שלה שנמצאת כאן, אני מבקשת לא לעכב את יציאתה מישראל בגין הקנס. המשיבה גרה כאן באוהל ליד הרכבת.


פסק דין
המשיבה הורשעה על פי הודאתה בת"פ 50346-05-13 (בימ"ש השלום ברמלה) בהברחה של 258 קרטונים של סיגריות תוצרת חוץ, שהמיסים החלים עליהם הם בגובה 48,028 ₪ ונידונה ל- 4 חודשי מאסר על תנאי בתנאים המפורטים בגזר-הדין ולתשלום קנס בסך 5,000 ₪ או 10 ימי מאסר תמורתם שאותם היא תוכל לשלם בתשלומים כפי שקבע בימ"ש קמא.
כמו כן, הוטל על המשיבה לחתום על התחייבות כספית בסכום של 5,000 ₪.
הערעור מכוון כלפי קולת העונש כאשר בהודעת הערעור עתרה המערערת להטיל על המשיבה עונש מאסר ולהגדיל את הקנס שהושת עליה אך במהלך הדיון בפנינו, לאחר שהתייעצה, הסכימה ב"כ המערערת שהערעור יתייחס רק באשר לגובה הקנס שהוטל על המשיבה ואשר לטענתה איננו הולם את חומרת התנהגותה וסוטה ממדיניות ענישה כפי שנקבעה לגבי מעשים דומים בפסיקה שהוצגה בפני בימ"ש קמא ובפנינו.
ב"כ המשיבה טוענת כי הקנס שהושת על המשיבה איננו סוטה ממדיניות הענישה הראויה, כפי שבאה לביטוי בפסיקה שהוצגה בפני ביהמ"ש קמא, ומתחשב במצבה הכלכלי של המשיבה כפי שנטען בבית המשפט קמא על בסיס הודעת המשיבה במשטרה.
לאחר שעיינו בפסיקה שהוצגה על ידי ב"כ הצדדים ולאחר שעיינו בנימוקי הערעור ביחס לעונש הקנס שהוטל על המשיבה, ומשאף אנו מתחשבים, אם כי במידה מוגבלת, במצבה הכלכלי של המשיבה, שכן הסיגריות המוברחות הועברו לה על ידי בנה כדי שתמסור אותם בארץ לאחרים, נראה לנו כי עונש הקנס שהוטל על המשיבה נוטה לקולא באופן המחייב התערבות ערכאת ערעור.
לאור כל האמור לעיל, אנו מקבלים את הערעור ומטילים על המשיבה קנס בסכום של 7,500 ₪ או 15 ימי מאסר תמורתם.
הקנס, בניכוי הסכום ששולם, ישולם ב- 5 תשלומים רצופים ושווים של 1,300 ₪ כל אחד, החל מיום 15.7.13 ובכל 15 לחודש עד לפרעון המלא.
עם פרעון אחד התשלומים במועד יעמיד את כל הקנס לפרעון מיידי.
לאחר תשלום מלוא הקנס, תוכל המשיבה להגיש בקשה לביטול צו עיכוב היציאה מן הארץ ולהחזרת הדרכון.
יתר חלקי גזר-הדין בת"פ 50346-05-13 (בימ"ש שלום ברמלה) יעמדו בתוקפם.


ניתן והודע היום כ"ד תמוז תשע"ג, 02/07/2013 במעמד ב"כ הצדדים והמשיבה.

אברהם טל, סג"נ
אב"ד

אהרון מקובר, שופט

זהבה בוסתן, שופטת


מעורבים
תובע: בית המכס נתב"ג לוד
נתבע: RYMMA PALENA
שופט :
עורכי דין: