ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד אלפסי נגד משה כהן :


בפני כבוד השופטת לובנה שלאעטה חלאילה

מבקשים

משה כהן

נגד

משיבים

דוד אלפסי

החלטה

1. תלויות ועומדת לפני 4 בקשות. 3 בקשות שהוגשו ע"י שלושת הנתבעים – כל אחד מסיבותיו שלו – לעיכוב ההליכים ו/או למחיקת התביעה נגדו ובקשה רביעית שהגיש התובע ועניינה הוצאות שנפסקו לטובת הנתבע 1 .

2. לאחר שעיינתי בבקשות ובתגובות שהגישו הצדדים ולאחר חלוף המועד להגשת תשובות מטעמם, נחה דעתי לדחות את הבקשה ככל שהיא מתייחסת לנתבע 1 ולקבלה ביחס לשני הנתבעים האחרים. כן מצאתי לדחות את בקשתו של התובע.

3. אשר לבקשה לעיכוב ההליכים נגד הנתבע 1, הרי שמינוי אפוטרופוס כדין לנתבע 1 אין משמעו עיכוב להליכים המתנהלים נגדו, אם כי ניהולם באמצעות האפ וטרופוס שמונה. ויוטעם כי חרף מינוי אפוטרופוסים לנתבע עוד ביום 1.3.09 , הבקשה לעיכוב הליכים הועלתה רק היום ולאחר שהנתבע הגיש התנגדות לביצוע שטר, דאג להתייצבות עו"ד מטעמו לדיונים, הגיש בקשות ותגובות וניהל את הגנתו כדבעי.

מכאן, אני מורה על דחיית הבקשה.
ב"כ הנתבע יבהיר אם הוא מייצג את הנתבע עקב פנייה של האפוטרופסים כדין אליו ויציג ייפוי כוח מתאים.

לאחר הצגת ייפוי כוח, ידאג התובע לתשלום סכום ההוצאות שבו חויב וראוי כי הצדדים יתנהלו כמקובל ובתום לב בדבר אופן התשלום.

4. אשר לבקשה לעיכוב ההליכים נגד הנתבע 2 – מאחר ומועד פרעונו של השיק נשוא התביעה השטרית קדם למועד מתן צו כינוס הנכסים שניתן נגד הנתבע 2 (ובריא כי צו הכינוס ניתן לפני מועד ההכרזה עליו כפושט רגל), הרי שצו זה חל על החוב נשוא התביעה ומכא ן אני מורה על עיכוב ההליכים נגד נתבע זה.

בהקשר זה אעיר כי ייתכן והיה מקום לכך שב"כ הנתבע יודיע על הליכי הפש"ר של הנתבע בשלב מוקדם יותר ואולם מנגד אזכיר כי גם ב"כ התובע יכל לברר עניין זה בטרם תוגש התביעה המתוקנת (דרך אתר הכונס הרשמי, למשל) שכן עוד בקדם המשפט הראשון עת דובר תיקון התביעה, עלה עניין הליכי הפש"ר של הנתבע .

5. אשר לבקשת הנתבעת 3 – על פני הדברים נראה כי נתבעת זו אינה אישיות משפטית נפרדת ואינה אלא השם המסחרי של עסקו של הנתבע מס' 1. בהיותה כזו, ו בשים לב לכך שמספר עוסק המורשה שלה זהה למספר תעודת זהותו של הנתבע 1, הרי שאין מדובר באישיות משפטית וכפועל יוצא מכך, אני מורה על מחיקת התביעה נגדה.

6. סוף דבר – אני מורה על מחיקת התביעה נגד הנתבעים 2 ו- 3. אני דוחה את הבקשה בעניין הנתבע מס' 1 ואת בקשתו של התובע לעניין תשלום ההוצאות.

בנסיבות ולאור התוצאה אליה הגעתי , איני עושה צו להוצאות וכל צד ישא בהוצאותיו.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"א תמוז תשע"ג, 29 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד אלפסי
נתבע: משה כהן
שופט :
עורכי דין: