ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהונתן צברי נגד רחל סופר :


בפני כבוד השופטת ורדה אלשיך – סגנית נשיאה

מבקשים

1.איתן ארז
2.עומר גיטליס
3.נטע סייג

נגד

משיבים

1.יהונתן צברי
2.יעקב ברסלב
3.רחל סופר
4.כונס הנכסים הרשמי - מחוז ת"א

החלטה

לאחר שעיינתי בטענות הצדדים ניתנת החלטתי זו.
עניין לנו בגלגול שני של התיק לאחר דיון בבית המשפט העליון ולאחר שממדי המחלוקת החלו דרכן בתביעה למאות אלפי שקלים, אם לא למעלה מכך, הצטמצמו כעת במידה ניכרת. המשיב 3 הורד מן הבקשה ועל כן לא מתבקש כל סעד נגדו.
בכל הנוגע למשיב 1 הרי נוכח הסכום הפעוט בו מדובר, דומה כי המשך ההתדיינות בו תסב לשני הצדדים הוצאות ועלויות גבוהות מסכום המחלוקת ועל כן יתכבד המשיב 1 ויעביר לנאמן סך של 897 ₪ בתוספת ריבית והצמדה כדין.
בכל הנוגע למשיבה 2, עניין לנו במחלוקת על סך 30,000 ₪, אשר בירורה דורש חקירה בדבר תום ליבה. זאת, כאשר נוכח קרבתה לחייבת וטיב ההתנהגות הסבוך של החייבת, הרי שספק אם האמת נתונה "בכיסו" של מי מהצדדים .
אי לכך, לנוכח הסכום הקטן יחסית שבמחלוקת, יתכבדו הצדדים ויבהירו תוך 7 ימים, האם הם עומדים על קיום דיון לצורכי חקירות או שהם מסכימים לפסיקה על דרך הפשרה.
בשולי הדברים אעיר, כי במלוא ההבנה לנימוקי הנאמן, לא מצאתי לנכון להתערב בהליך ההוצאה לפועל בעניין מר סייג. אמנם מובן כי אם הוטלו עיקולים בידי ההוצאה לפועל על כספים שהחזיק הנאמן ושייכים למר סייג, ככל שיש כאלה, עליו לכבדם ולפעול על-פי דין. אם לאו, הרי שראש ההוצאה לפועל מוסמך ויודע לבצע את עבודתו ודי יהיה אם הנאמן יעדכן אותו בתוצאות ההליך. חלק זה של בקשת הנאמן, נדחה.
המזכירות תודיע החלטתי.

ניתנה היום, ט"ו תמוז תשע"ג, 23 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יהונתן צברי
נתבע: רחל סופר
שופט :
עורכי דין: