ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פסיפיק רכב ותחבורה בע"מ נגד עודד מירצקי :


בפני כבוד השופטת לימור רייך

תובעת / נתבעת שכנגד

פסיפיק רכב ותחבורה בע"מ
באמצעות ב"כ עוה"ד ארטורה

נגד

נתבעים / תובעים שכנגד

1.עודד מירצקי
2.מגדל חברה לביטוח בע"מ.
באמצעות ב"כ עוה"ד אוזדין

פסק דין

בהתאם להסכמתם האדיבה של הצדדים, בהמשך לדיון שהתקיים בפני, לאחר שמיעת הנהגים וטענות ב"כ הצדדים בעל – פה, ניתן בזאת פסק דין על דרך הפשרה, מבלי לציין נימוקים כדלקמן:

פסק הדין מתייחס לחלוקת האחריות של הנהגים בגין אירוע התאונה בשתי התביעות המונחות לפני.

לאחר ששמעתי את הנהגים והעד מטעם הנתבעים, בוחן תאונות הדרכים, מר ניסים אליאס ועיינתי בכל חומר הראיות שהוגש על ידי הצדדים שניהם ובעיקר תמונות של המקום , תמונות הנזק של כלי הרכב, חוו"ד של אבן בוחן, נחה דעתי כי יש לחלק את האחריות לקרות האירוע בין הנהגים כך שלנהג התובעת בתביעה הראשית 70% אשם תורם ואילו לנתבע 1 אחריות בשיעור של 30% .

נוכח חלוקת האחריות, הנני מורה בזאת לנתבעים לשלם ביחד ולחוד באמצעות נתבעת 2 לידי התובעת סכום של 23,000 ₪ בגין הנזק הישיר בתוספת האגרה ששולמה על ידה, שכר בטלה עבור העד מטעם התובעת בסך של 300 ש"ח וכן שכ"ט עו"ד בסך של 2,300 ₪ + מע"מ כדין.

ביחס לתביעה שכנגד, לאחר ששקלתי את טענות הצדדים ביחס למחלוקת באשר לגובה שווי כלי הרכב של הנתבע 1 ועיינתי בחוו"ד שהגישו הנתבעים להוכחת רכיב זה, נחה דעתי כי פיצוי בסכום של 21,000 ₪ בגין הנזק הישיר יהלום ראש נזק זה . בנוסף לסכום זה, תשלם הנתבעת שכנגד לידי התובעים שכנגד את סכום האגרה וכן שכ"ט עו"ד, בסך של 2,100 ₪ + מע"מ.

מעבר לסכום זה אינני עושה צו להוצאות וכל צד יישא בהוצאותיו.

מזכירות תשלח עותק פסק הדין לב"כ הצדדים בדואר רשום + א.מ.

ניתן היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פסיפיק רכב ותחבורה בע"מ
נתבע: עודד מירצקי
שופט :
עורכי דין: