ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה משה לסרי נגד כלמוביל סוכנות לביטוח בע"מ :


בפני כבוד השופטת לימור ביבי-ממן

מבקשים

שלמה משה לסרי

נגד

משיבים

  1. הפניקס חברה לביטוח בע"מ
  2. כלמוביל סוכנות לביטוח בע"מ

החלטה

בפני בקשה לשינוי דיון ההוכחות הקבוע למחר , לישיבה מקדמית. לאחר שעיינתי בבקשה בתגובה ובתשובה להלן החלטתי:

1. תקנות סדר הדין האזרחי קובעות הסדרים לענין הגשת תצהירי עדות ראשית בתביעות המתנהלות בסדר דין מהיר וזאת, בתוך 45 ימים ממועד הגשת כתב ההגנה ובלא כל קשר לדיון אשר נקבע.
בנסיבות אלו הרי שבלי קשר למהות הדיון היה על הנתבעת להגיש תצהירי עדות ראשית ובקשות להזמנת עדים בשים לב למועד בו הוגש כתב ההגנה. הנתבעת לא הגישה תצהירי עדות ראשית ולא בקשות להזמנות עדים, פעולה אשר היה עליה לעשות בלא כל קשר לתהיותיה ו/או סברותיה באשר למהות הדיון אשר יש לקיים בתיק זה. האמור חל ביתר שאת בשים לב לכך שהנתבעת טוענת כי אין מדובר בתיק פח רגיל אלא בתיק בו קיימת שאלת כיסוי ביטוחי ומשכך, בוודאי כי היה עליה לנהוג בהתאם לתקנות.

2. אציין עוד כי גם לו מפאת שכחה או חוסר תשומת לב לא נתנה הנתבעת דעתה לתקנות הרי שברי שעת הגיש התובע תצהיריו עוד בחודש מרץ, היה בכך בכדי להוות ולו שעון מעורר לנתבעת לענין מחדלה. במאמר מוסגר אציין כי כי התובע הגיש תצהירו לכאורה באיחור באשר התצהיר הוגש רק ב7/3/13 בשעה שכתב ההגנה הוגש ביום 26/12/12.

3. זאת ועוד, ככל שסברה הנתבעת כי יש לקיים הליך מקדמי טרם דיון ההוכחות, הרי שהיה עליה לפנות בבקשה עת קיבלה את ההזמנה לדין ולא להמתין עד יומיים לפני מועד הדיון טרם הגשת הבקשה האמורה.

4. בשים לב לכל האמור הנני סבורה כי - ככל שהנתבעת עומדת על כך שהדיון בפני מחר יהווה ישיבה מקדמית, הרי שעליה לשאת בהוצאות בגין מחדליה האמורים ומשכך, הנני קובעת כי הדיון מחר ישונה לישיבה מקדמית והנתבעת תישא בהוצאות התובע בסך של 3,000 ש"ח אשר ישולמו בתוך 30 יום ובלא קשר לתוצאות ההליך.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלמה משה לסרי
נתבע: כלמוביל סוכנות לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: