ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רוני אליאב נגד המאגר הישראלי לביטוחי רכב הפול :


בפני כבוד השופטת לימור ביבי-ממן

תובע

רוני אליאב

נגד

נתבעת

המאגר הישראלי לביטוחי רכב הפול

החלטה

בפני בקשה למינוי מומחים רפואיים.

1. התובע יליד 26/9/197, נפגע בתאונת דרכים מיום 9/12/11. התובע עתר למינוי מומחים רפואיים בתחומים: אורתופדיה, נוירולוגיה, פסיכיאטריה, פה ולסת, עיניים, כירורגיה פלסטית ושיקום. במסגרת הודעה מאוחרת חזר בו התובע, בשלב זה , מהבקשה למינוי מומחה בתחום השיקום ומשכך, אינני דנה בתחום זה.
לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה וכן, בבקשה נוספת אליה צורפו מסמכים נוספים ותגובה לה , הנני מוצאת להיעתר לבקשה באופן חלקי וכמפורט להלן.

2. בתחום האורתופדיה –
לתובע נגרם שבר בכף היד, הנתבעת לא התנגדה למינוי מומחה בתחום ואולם, טענה כי יש למנות מומחה רק בחלוף שנתיים וחצי ממועד התאונה, בשים לב לכך שהתובע עבר ניתוח וטרם הסתיימו הטיפולים והתגבש הנזק. בהינתן שעד למועד זה חלפו כמעט שנתיים ממועד התאונה, לא מצאתי לדחות מינוי המומחה עד לחלוף פרק זמן כאמור, יחד עם זאת, ברי כי המומחה יתייחס במסגרת חוות דעתו, לשאלה האם נכותו של התובע בתחום – ככל שהיא קיימת - הינה צמיתה והאם הוא נדרש לבדיקה נוספת בחלוף זמן. לאור האמור החלטה בדבר המינוי תשלח בנפרד.

3. בתחום הפה ולסת – גם בתחום זה עבר התובע ניתוח וגם בהקשר זה לא מתנגדת הנתבעת למינוי מומחה ואולם, לטענתה יש להמתין לגיבוש הנזק במשך שנתיים ומחצה. לענין זה, האמור בסעיף 2 לעיל תקף גם בתחום זה ואינני מוצאת לעכב מינוי המומחה בתחום. לאור האמור החלטה בדבר המינוי תשלח בנפרד.

4. בתחום הפסיכיאטרי- הנתבעת מתנגדת למינוי ולטענתה לא די בחומר אשר צורף בכדי להצביע על ראשית ראייה. הנני סבורה כי החומר הטיפולי אשר צורף יש בו בכדי להצביע על ראשית ראייה בתחום. כך, בסיכום ביקור מיום 24/1/12 מתואר מצב של סיוטים , קשיי שינה, אי שקט נפשי, פריצה בבכי ספונטני והאשמה בחבלת בתו בתאונה, במסמך של הפסיכיאטרית- ד"ר רונית ניידורף מיום 14/11/12 נקבע כי התובע סובל מתסמונת פוסט טראומטית ברורה ובסיכום ביקור מיום 19/12/12 קיימות עדין תלונות של התובע בתחום ובכלל זה בדבר חוסר שינה ורגשות אשם . בנסיבות אלו, קיימים ראשית ראייה וכן רצף טיפולי כנדרש ומשכך, הנני מוצאת להורות על מינוי מומחה בתחום. החלטה תשלח בנפרד.

5. באשר לתחום העיניים - הרי שאמנם לתובע נגרם שבר בארובת העין ואולם, בדיקות ראייה אשר נערכו לו הצביעו על כך שאין כל בעיה בראייה. כמו כן, בתעודה מיום 29/12/11 נקבע מפורשות כי קיים שיפור בהמטומה בעין ימין. בנסיבות אלו, בהן ספק באם קיימת נכות תפקודית בתחום, מומלץ לצדדים להגיע לכדי פשרה לענין תחום זה. ככל שלא יצליחו בפשרה, אדרש למינוי, בדיון הקד"מ.

6. באשר לתחום הנוירולוגי – לא הוצגה כל בדיקה על ידי נוירולוג מלבד מסמך אחד , מיום 2/2/12, במסגרתו צויין כי CT מח אשר נערך לתובע הינו תק ין וכי בדיקתו הנוירולוגית תקינה ואין כל ממצא לבעיה אינטרקרניאלית או פריפרית. לאור האמור הרי שהנני סבורה כי לא הוצגו , בשלב זה, מסמכים התומכים בנכות צמיתה בתחום זה ומשכך, הבקשה למינוי מומחה רפואי בתחום הנוירולוגי – נדחית.

7. באשר למינוי כירורג פלסטי- הואיל והתובע עתר למינוי מומחה בשל צלקת ביד כפועל יוצא מהניתוח אשר עבר ביד – הנני קובעת כי המומחה האורתופד יתייחס לשאלת הצורך במינוי מומחה בתחום.

החלטות בדבר מינוי המומחים – תשלחנה כאמור בנפרד.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רוני אליאב
נתבע: המאגר הישראלי לביטוחי רכב הפול
שופט :
עורכי דין: