ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נביה נבואני נגד מ. מ. ג'וליס :

בפני כבוד השופט משה אלטר, סגן נשיא

התובע

נביה נבואני

נגד

הנתבעת

מ. מ. ג'וליס

פסק דין

התובע, תושב הישוב ג'וליס, הינו הבעלים של דירה בשטח של 134 מ"ר. במהלך השנים עד 2012 (כולל), חוייב התובע בתשלום ארנונה עבור דירה בשטח של 162 מ"ר. הטעות בחישוב שטח הדירה התגלתה רק בחודש 11/12, לאחר מדידה שבוצעה ע"י מודד מוסמך ב- 1/11/12.

בתביעה שבפניי עותר התובע לחייב את הנתבעת, שהינה הרשות המקומית אשר גבתה ממנו את תשלומי הארנונה, כי תחזיר לו את הסכומים שגבתה במהלך השנים עבור 28 מ"ר "שהוספו" לשטח דירתו בטעות.

הנתבעת לא חלקה, בכתב ההגנה שהגישה, על כך שבמהלך השנים, עד לביצוע המדידה מ 1/11/12, היא גבתה מהתובע ארנונה עבור 28 מ"ר מעל לשטח דירתו, ואף הביעה נכונות "לשקול פיצוי שיתבטא בהשבת כספים למשך שנתיים עד שלוש רטרואקטיבית וזיכוי חשבונו במועצה". הנתבעת ביקשה להתחשב בשיהוי הרב בהגשת התביעה.

לאחר ששקלתי בעניין, תוך שנתתי את דעתי לטיעוני הצדדים ובהעדר ראיות באשר לסכומים המדויקים אותם שילם התובע בכל אחת מ- 7 השנים שקדמו להגשת התביעה – כאן המקום לציין שאין מקום לחייב את הנתבעת בתשלום החזר לתקופה שמעבר לתקופת ההתיישנות, שהיא 7 שנים – נראה לי לנכון לערוך את החישוב לפי גובה הארנונה כיום, שהינה 32 ש" ח למ"ר. היינו, סכום ההחזר / הפיצוי אותו יש לפסוק לטובת התובע הוא 6,272 ₪ (32 ₪ כפול 28 מ"ר כפול 7 שנים) , נכון להיום.

אשר על כן, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובע סך של 6,272 ₪. סכום זה ישולם תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן, יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

לאור השיהוי הבלתי מוצדק בהגשת התביעה ולאור העובדה שהתובע תרם ברשלנותו לכך שנגבתה ממנו ארנונה עבור 162 מ"ר במקום עבור 134 מ"ר (שהרי התגורר בדירה וצריך היה להיות מודע לכך ששטח דירתו קטן בהרבה מהשטח בגינו הוא מחויב בארנונה), אינני מחייב את הנתבעת בהוצאות.
כל צד יישא בהוצאותיו.

ניתן היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.

למזכירות: נא לשלוח את פסק הדין לצדדים.


מעורבים
תובע: נביה נבואני
נתבע: מ. מ. ג'וליס
שופט :
עורכי דין: