ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עידוד בעמ נגד דוד יריד :

בפני כבוד השופט משה סובל-שלום ת"א

מבקשת

עידוד בעמ

נגד

משיב

דוד יריד

החלטה

1. בפני בקשתה של המבקשת, הזוכה בתיק הוצל"פ 01-XX401-13-1, ליתן לה רשות ערעור על החלטתה מיום 17.04.13 של כבוד רשמת ההוצל"פ קרן גיל שהורה להעביר את הדיון בהתנגדות שהגיש המשיב, החייב בתיק ההוצל"פ לביהמ"ש השלום בנתניה.

2. תיק ההוצל"פ נפתח בלשכת ת"א ובבקשה לביצוע השטר נרשם כי הסמכות המקומית מסורה לבהמ"ש השלום בת"א מפאת העילה של המקום שנועד לקיום ההתחייבות. המשיב מתגורר בנתניה ובתצהיר התגובה שהגיש לבר"ע טוען כי השטר נחתם בירושלים.

3. ההחלטה נתנה בהעדר הצדדים והנימוק להעברת התיק לבהמ"ש בנתניה הינו כי מקום ביצוע ההתחייבות אינה בת"א, בניגוד לאמור בבקשה לביצוע.
הבחירה של מקום הדיון מסורה לתובע הרשאי לבחור מבין חלופות עילת סמכות השיפוט המקומית שע"פ תקנה 3 לתקנות סדה"א.
לא הובהר בהחלטה מדוע נתניה הינה המקום לביצוע ההתחייבות שהרי משלא קבעו הצדדים מקום לפירעון השטר, יש לפרעו בכתובתה של המבקשת, הנושה, וחלה החלופה של תקנה 3 (3).

4. נראה כי העברת הדיון נעשתה מיוזמתה של הרשמת ולא מצאתי כי המשיב טוען כי בהתנגדות עתר להעברת הדיון, וגם אם טען ראוי היה לקיים דיון בנדון.
עקרונית יש לקבל ערעור ואולם מטע מים פרקטיים ראוי שהדיון יתקיים בנתניה שכן התיק הועבר לפני חודשיים וכנראה שבינתיים נקבע מועד לדיון ולא ראוי להטריד את המערכת כאשר המרחק בין ת"א לנתניה הינו מרחק של מה בכך.

5. מהטעמים האמורים, נדחית הבקשה למתן רשות ערעור.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.

הוקלד על ידי ס . אורלי


מעורבים
תובע: עידוד בעמ
נתבע: דוד יריד
שופט :
עורכי דין: