ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תאופיק אל ערידי נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :


בפני כבוד השופט מוחמד עלי

המבקשת

כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

המשיב

תאופיק אל ערידי, ת.ז. XXXXX755

החלטה

לפני בקשת המבקשת ליתן צו המופנה למעסיקתו של המשיב להמציא לה את התיק האישי המלא של התובע שהתנהל אצלה. המבקשת טוענת כי המסמכים שייתכן ויימצאו בתיק האישי רלוונטיים לסוגיות שבמחלוקת כפי שהן נפרשו בכתבי הטענות. המשיב מתנגד לבקשה וטוען כי היא גורפת, מהווה "דייג" של ראיות ופוגעת בפרטיותו של המשיב.

לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה ושקלתי את טענות הצדדים אני סבור כי דין הבקשה להתקבל.

עסקינן בתביעה שהגיש המשיב לקבלת תגמולי ביטוח מכח פוליסת ביטוח הכוללת מרכיבים של פיצוי בגין אובדן כושר עבודה, שערכה המבקשת. לטענת המשיב הוא איבד מכושרו לעבוד, כתוצאה ממספר תאונות בהן הוא נפגע. התאונה הראשונה הנטענות בכתב התביעה ארעה בשנת 2009.

ברי, כי נושא תעסוקתו והעסקתו של המשיב, היקף עבודתו, השינויים שחלו באופן העסקתו ותוצאת שינויים אלה, הנם נתונים המצויים בליבתה של המחלוקת והם רלוונטיים לעניין שבנדון.

לא שוכנעתי כי יש במתן הצו משום פגיעה יתר על הנדרש בפרטיותו של המשיב. כעולה מטענות הצדדים, במסגרת ההליכים המקדמיים שהתנהלו בי ניהם מסר המשיב כתבי ויתור על סודיות רפואיות שבכוחן להביא לאיסוף מסמכים רפואיים, אשר מטבע הדברים יש בהם משום פגיעה בפרטיותיו- באשר יש בהם כדי לגרום לחשיפת עברו הרפואי בכללותו. ודוק, עברו הרפואי והמסמכים הרפואיים והתעסוקתיים של המשיב הנם רלוונטיים, משעומדת על הפרק סוגיית הפגיעה בכושרו של המשיב, מצב בריאותו והפגיעה בהם. קשה להלום טענה לפגיעה בפרטיות משהסכים המשיב לחשיפת כל עברו הרפואי- דבר שהוא מתבקש ממהות התביעה בה עסקינן.

מכל האמור, ניתן בזה צו המורה לחברת "כתר" פלסטיק בע"מ להמציא לב"כ המבקשת, עו"ד ש' אהרונסון ו/או לכל אדם שיוסמך לכך על ידו, את המסמכים המצויים בידה הקשורים להעסקתו של המשיב והכוללים: הסכמי עבודה, מסמכים בדבר תנאי העסק תו, תלושי שכר החל משנת 2008 ואילך ותיעוד רפואי ככל שהוא קיים אצלה.

לכשיתקבלו המסמכים האמורים על ידי ב"כ המבקש, יועבר עותק מהם לב"כ המשיב.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תאופיק אל ערידי
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: