ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מישל אריק יפרח נגד עמותת שובה ישראל עד השם אלוקיך :

בפני כבוד השופט משה סובל-שלום ת"א

מערער

מישל אריק יפרח

נגד

משיבה

עמותת שובה ישראל עד השם אלוקיך

פסק דין

1. ערעור על החלטתה מיום 27.02.13 של כבוד הרשמת קרן כץ בתיק ת"ט 39478-01-13 לפיה נתנה למשיבה רשות להתגונן כנגד ביצוע שיק ע"ס 80,000 ₪ שהוגש לביצוע בלשכת ההוצל"פ.
הערעור הינו בזכות ואין צורך בקבלת רשות ערעור שכן כבוד הרשמת כץ הינה רשמת בהמ"ש והחלטתה לא נתנה כרשמת הוצל"פ שעל החלטתה יש לבקש רשות ערעור.
בהתאם להחלטתי מיום 20.03.13 הגישו הצדדים עיקרי טיעון ופרטו את טיעוניהם.
2. ההתנגדות לביצוע שטר נדונה כבקשה למתן רשות להגן ואותן הלכות חלות על שני ההליכים.
די למבקש או למתנגד שיציג הגנה אפשרית ולו קלושה כדי שיינת ן לו יומו בביהמ"ש ואין כלל צורך בשלב הדיון לברר דרכי הוכחה או לשקול מהימנו ת, כל עוד הגנתו של המתנגד לא קרסה מניה וביה' .
3. בתצהיר התומך בהתנגדות הציגה המשיבה את טענות הגנתה וטענות אלו לא רק שלא קרסו אף לא התמוטטו ולא נסתרו בחקירה הנגדית של המצהיר ולכן התבקשה מאליה קבלת ההתנגדות ובירור המחלוקת לגופא.
זכות הגישה לערכאות הוכרה כזכות חוקתית וככל שמציג בעל דין הגנה סבירה ואפשרית יש לפתוח בעניין זה את דלתות ביהמ"ש כדי שטענותיו תתבררנה ביסודיות וההכרעה בטענות תעשה לאחר דיון ממצה ולא בשלב של רשות להתגונן.

4. אכן בטענת הקיזוז הוצגה חשבונית אחת ע"ס 51,129 ₪ שאיננה מלוא סכום השיק ואולם אין זו טענת ההגנה היחידה והייתי אף מוסיף המרכזית של המשיבה.
טוענת המשיבה, וגרסתה לא נסתרה, כי המבקש לא היה אמור להציג את השיק לפירעון טרם שיפגשו הצדדים ויבדקו האם זכאי לסכום, בהתאם לקצב התקדמות העבודות לאחר שלטענת המשיבה מתן השיק להבטחת תשלום בעתיד לאחר שהמבקש החזיר למשיבה סכום זהה לחשבונה.

5. לכאורה מדובר בצדדים קרובים לשטר גם אם הסכם הבנייה נחתם עם תאגיד בשם בניה-לי הנדסה שכן המבקש הינו הרוח החיה בעסקה, ואם ניתן השיק לתאגיד, כטענת המבקש, כיצד הזוכה בבקשת הביצוע הינו המבקש ולא התאגיד ואין בבקשה פירוט מכוח מה מחזיק המבקש בשיק.
ועוד אוסיף כי השיק נרשם לפקודתו של המבקש, למוטב בלבד, ולא לפקודת התאגיד.

6. כדין התקבלה ההתנגדות אשר הטענות שנטענו מצדיקות בירור יסודי ולכן לא מצאתי שיש להתערב בהחלטתה של הרשמת, לשנותה או לבטל ה.
הערעור נדחה בזאת.
המבקש ישלח למשיבה הוצאות הערעור בסך של 2,500 ₪.

ניתן היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.

הוקלד על ידי ס. אורלי


מעורבים
תובע: מישל אריק יפרח
נתבע: עמותת שובה ישראל עד השם אלוקיך
שופט :
עורכי דין: