ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ולדימיר מלמוטמן נגד צ.מ.ח המרמן בע"מ :

בפני כבוד השופט משה אלטר, סגן נשיא

התובעים

  1. ולדימיר מלמוטמן
  2. ולטינה מלמוטמן

נגד

הנתבעים

  1. צ.מ.ח המרמן בע"מ
  2. דוד תורג'מן

פסק דין

1. בתביעה שבפניי עותרים התובעים לחייב את הנתבעות לפצותם בגין הנזקים שנגרמו להם, לטענתם, כתוצאה מהתקנה לקויה של מערכת מיזוג אויר (להלן: "מערכת המיזוג") , שהותקנה בדירתם ע"י נתבע 2 (להלן: " הנתבע").

הדירה בה הותקנה מערכת המיזוג הינה דירה שנבנתה ע"י נתבעת 1 בפרוייקט "כרמיאלה" שבכרמיאל (להלן: "הדירה").

מכתבי הטענות על נספחיהם ומדברי הצדדים בישיבת יום 16/6/13, עולה כי אין בעצם מחלוקת על כך שבמערכת המיזוג שהותקנה בדירה היתה דליפת גז, שכתוצאה מ מנה מערכת המיזוג לא קיררה/חיממה כראוי. גם אין מחלוקת על כך שרק לאחר שהנתבע החליף את צנרת הגז בצנרת חדשה – לאחר שמספר רב של נסיונות קודמים לאיתור מקור הדליפה ו לתיקון התקלה לא צלחו - פסקה דליפת הגז ומאז מערכת המיזוג פועלת כראוי. כן אין מחלוקת על כך שהנתבע, שהתקין את מערכת המיזוג, נושא לבדו באחריות לתקלה של דליפת הגז וכי לנתבעת 1 אין כל אחריות בעניין.

2. כאמור, עותרים התובעים לפצותם בגין הנזקים שנגרמו להם, לטענתם, כתוצאה מתפקודה הלקוי של מערכת המיזוג בשל דליפת הגז. הנתבע לא הכחיש כי מוטל עליו לפצות את התובעים, אולם טען שה פיצוי המגיע להם קטן בהרבה מהסכום אותו הם תובעים.

בסעיפים 69 – 75 לכתב התביעה מפרטים התובעים את הנזקים שנגרמו להם, לטענתם. לאחר שבחנתי את הראיות שהוגשו ע"י התובעים ובשים לב לכך שהתובע לא הוכיח כמה ימי חופש לקח כדי להיות בבית בעת ביקורי הטכנאים (הגם שסביר להניח כי הפסיד מספר ימי חופש) וכי אין ספק שנגרמו לתובעים הוצאות בגין טלפונים, תשלום לטכנאים ומשלוח דואר וכן עוגמת נפש, אני מעריך את הפיצוי לו הם זכאים בסכום כולל של 4,500 ₪, נכון להיום.

לטענת הנתבע נותרו התובעים חייבים לו סך של 1,000 ₪ בגין התקנת תריס דקור ועבודות גבס. לכן הגיש תביעה שכנגד. התובעים טענו כי שילמו לנתבע את המגיע לו עבור כך, בכך שמסרו לו את מס' הויזה שלהם והוא שילם, באמצעות הויזה שלהם, סך של 800 ₪ לחב' אלקטרה. טענתם זו לא נסתרה ע"י הנתבע, שאמר כי הוא צריך לבדוק טענה זו. לכן אני קובע כי התביעה שכנגד לא הוכחה.

3. סיכומו של דבר, אני מחייב את נתבע 2 לשלם לתובעים סכום של 4,500 ₪.
כן אני מחייב את נתבע 2 לשלם לתובעים הוצאות משפט בסך 500 ₪.
הסכומים הנ"ל יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

התביעה נגד נתבעת 1 נדחית, ללא צו להוצאות.

התביעה שכנגד, של נתבע 2, נדחית, ללא צו להוצאות.

ניתן היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.

למזכירות: נא לשלוח את העתק פסק הדין לצדדים.


מעורבים
תובע: ולדימיר מלמוטמן
נתבע: צ.מ.ח המרמן בע"מ
שופט :
עורכי דין: