ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אולג בלימנוב נגד עו"ד יאיר לביא :

בקשה מס' 5
בפני כבוד הרשם הבכיר ניר זיתוני

מבקש

עו"ד זיו לוטן

נגד

משיבים

  1. סרגיי סריקוב
  2. אולג בלימנוב
  3. עו"ד יאיר לביא
  4. מיכאל טרובניאקוב

החלטה

בענין : בקשת ב"כ התובעים לשחרור מייצוג

1. לאחר שהחלטתי מיום 17.5.13 , אשר כללה פירוט של תגובת התובעים , הומצאה למבקש ביום 21.5.13 ולאחר שהמבקש לא טרח להשיב לאמור בהחלטה עד המועד שנקבע לעיון , נמצא כי התיק בשל למתן החלטה על בסיס החומר המצוי בתיק .
2. עיון בתיק כולו מלמד כי למעשה לא בוצעה כל פעולה בתיק מאז החלטת כבוד השופט פיש מיום 27.1.11 לדחות את בקשת הנתבע 1 , עו"ד יאיר לביא , לסילוק התביעה על הסף ולמחוק את כותרת התביעה ועד הגשת הבקשה של ב"כ התובעים למחוק את התביעה מיום 16.2.13 .
3. לאחר שהובהר לב"כ התובעים כי מחיקת התביעה אינה הפתרון המיידי לחוסר שיתוף פעולה של התובעים , הוגשה ביום 23.2.13 הבקשה שלפני .
4. המבקש טוען כי התובעים ניתקו קשר עם בא כוחם ולכן הוא אינו יכול לבקש מהם מסמכים חיוניים לשם ניהול התביעה .
5. בתגובה מיום 9.4.13 טוען התובע 1 בשם התובעים כי דווקא המבקש הוא שאינו זמין , לא בטלפון ולא במשרדו וזאת למרות שמלוא שכר טרחתו שולם מראש .
6. בהעדר מענה של המבקש לתגובת התובעים , דין בקשתו להדחות .
המחוקק הפקיד בידי בית המשפט את הרשות לשחרר עו"ד בהליך אזרחי מן הייצוג כדי להגן על הלקוחות ועל רציפות ההליך המשפטי . כל עוד בית המשפט לא השתכנע במאזן הסתברויות כי מדובר בחוסר שיתוף פעולה של הלקוח אין הצדקה לשחרור מייצוג .

במקרה דנן , לא נסתרה טענת הנגד של התובעים לפיה שילמו את מלוא שכר טרחתו של המבקש אך לא קיבלו את התמורה המלאה לשכר הטרחה .
המבקש לא טרח להסביר מדוע לא בוצעו פעולות נדרשות באותן שנתיים מאז החלטת כב'
השופט פיש ועד בקשתו למחיקת התביעה . המבקש לא הסביר מדוע לא עמד על קבלת מלוא המסמכים הנדרשים מהתובעים טרם הגשת התביעה בסדר דין מקוצר . המבקש לא פירט את המאמצים שעשה ליצור קשר עם התובעים טרם הגשת הבקשות למחיקת התביעה ולשחרור מייצוג .
7. על כן , הבקשה נדחית.
8. חרף האמור בהחלטה זו , אין בכוונתי להותיר את הנתבעים ואת האינטרס הציבורי בניהול יעיל של הליכים משפטים כבני ערובה של המחלוקת בין התובעים לבין באי כוחם לאורך זמן .
על כן , אני מתרה בתובעים כי ככל שלא תבוצע פעולה בתיק עד 18.9.13 , התביעה תמחק מחוסר מעש .

המזכירות תמציא החלטה זו למבקש , לכל אחד מהתובעים ולכל אחד מהנתבעים .
כמו כן , המזכירות תשנה את סיווג התיק לת"א בהתאם להחלטת כבוד השופט פיש מיום 27.1.11 .

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אולג בלימנוב
נתבע: עו"ד יאיר לביא
שופט :
עורכי דין: