ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יונתן בר און נגד פ.א.ר הדר ייזום ובניה בע"מ :

בפני כבוד השופט שלמה לבנוני, סגן נשיא
התובעים

  1. יונתן בר און
  2. נאוה בר און

ע"י ב"כ עוה"ד יהודה שמעוני

נגד

הנתבעים

  1. פ.א.ר הדר ייזום ובניה בע"מ
  2. יוחאי אסולין
  3. עודד פינקלשטיין

נגד

הנתבעים

  1. יונתן בר און
  2. נאוה בר און

ע"י ב"כ עוה"ד יהודה שמעוני

החלטה

1. בעקבות הגשת תצהירי עדות ב"כ הנתבעת ביום 18.4.13, וכאמור בסעיף 4 להחלטתי מיום 25.10.12, אמור היה ב"כ התובעים, אך לעניין ההגנה ב-ת.א. 39249-02-11, להגיש תצהירי עדויות ראשיות. הוא לא עשה כן והנני מורה לו לעשות כן תוך 20 יום מיום המצאת החלטתי זו, כאשר פגרת בית המשפט לא תקטע את מירוץ המועדים האמור.

2. בקשת ב"כ התובעים לחיוב בהוצאות בשלה להכרעתי. לכאורה בשלה להכרעתי אף בקשת ב"כ הנתבעת לסילוק תביעה על הסף. כך, לנוכח העובדה שבתגובה לה מיום 15.4.13 ראה ב"כ התובעים רק לציין שהיא "בקשתו 'המתחכמת' והמיתממת של חברי לעניין סילוק על הסף וכיו"ב בקשות שערורייתיות שאין בהן אלא רצון עד להמשיך ולסרבל ולעכב את ההכרעה הסופית בתיק" (סעיף 1).

ניתנת ארכת-חסד לב"כ התובעים ליתן תגובה עניינית ומפורטת לבקשה האמורה תוך 10 ימים מיום המצאת החלטתי זו. בחלוף המועד האמור, ובהעדר תגובה, אסיק כי זו תגובתו היחידה של ב"כ התובעים לבקשה שבפניי, והחלטתי תיגזר בהתאם.

3. זו רק דוגמה אחת, לאחר שעיינתי בתיק, שלא זו בלבד שב"כ התובעים מאריך, וחוזר ומאריך את הדיון, הוא עוד קובל על כך שהדיון מתארך שלא בעטיו. כך, ככל שעסקינן בהתנהלות התובעים. כך, לכאורה, אף ככל שעסקינן בהתנהלות הנתבעת ששוכרת מומחה שלא מוכן לתת חוות דעת, וסבורה שהיא רשאית כדבר שבשגרה לנסות מזלה, חדשות לבקרים, בהעסקת מומחים שיהיו מוכנים לתת חוות דעת... ככל שמסקנתי תתעצם, באשר להתנהלותם הנפסדת של בעלי הדין שבפניי, הרי בגדר החלטותיי הבאות אחייב את שניהם בהוצאות מופלגות לאוצר המדינה, לנוכח התארכות הדיון בעטיים של שניהם, כל אחד בתורו ולעניינו.

4. בשלב זה, ולנוכח האמור מעלה, נדחה לתזכורת מעקב ליום 8.7.13.

5. המזכירות תמציא עותק מהחלטתי לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.

_________________________
שלמה לבנוני, שופט
סגן נשיא


מעורבים
תובע: יונתן בר און
נתבע: פ.א.ר הדר ייזום ובניה בע"מ
שופט :
עורכי דין: