ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עומר מוחמד בן גאזי נגד מדינת ישראל :

בפני השופט אבישי קאופמן

מבקשים

עומר מוחמד בן גאזי

נגד

משיבים
מדינת ישראל

החלטה

בפני בקשה לביטול החלטת קצין משטרה לאיסור שימוש ברכב. ההחלטה ניתנה ביום 8.6.13, לאחר שלנהג הרכב נרשם דוח המייחס לו נהיגה בשכרות.

המבקש הינו הבעלים של הרכב, אחיינו של הנהג. המבקש עותר לביטול ההחלטה מאחר ולטענתו נהג דודו ברכב בלא הסכמתו. המבקש טען כי דודו עלה לרכב יחד עם בחורה אחרת ולפיכך סרב הוא להסיע אותם מאחר וכנהג חדש אין הוא יכול להסיע שלושה נוסעים. המבקש טוען שירד מהרכב ואז נהג בו הדוד, עד אשר נעצר במחסום.

ב"כ המשיבה חקר את המבקש וטען כי אין לקבל את גרסתו.

לאחר עיון בחורמ שהוגש, אני קובע כי גרסתו של המבקש אינה אמינה בעיני.

ראשית, קיימות סתירות בולטות בין האמור בבקשה ובתצהיר לבין גרסתו של המבקש בדיון היום.

בבקשה טען המבקש כי ביקר בעיר נהריה וכי בצומת היציאה מהעיר פגש בדודו. בדיון היום סיפר המבקש כי היה בים, בראש הנקרה, שם פגש את דודו אשר ביקש לעלות לרכב. אחר כך שינה המבקש גרסה זו והסביר כי נסע בפקק, ואז הדוד פתח את ועלה לרכב.

המבקש לא הסביר מדוע ירד בעצמו מהרכב, ומדוע לא נשאר ברכב כנוסע אם אינו רשאי להסיע נוסעים מעל למותר. המבקש לא הסביר היכן היו נוסעי הרכב הנוספים שנזכרו בסעיף 3 לתצהיר, מר דרוויש ואחותו של המבקש.

המבקש טען כי לא ידע שדוד מצוי תחת השפעת אלכוהול, אולם אישר שידע שהאשה המתלווה לדוד משתמשת בסמים, ועל פי דוחות השוטרים מהנהג – הדוד – עלה ריח אלכוהול כבד.

כאשר נשאל המבקש האם וכיצד ניסה למנוע מדוד לנהוג ברכב, לא השיב. אין ספק כי המבקש יכול היה בקלות לכבות את הרכב ולהוציא את המפתח, ולמנוע בכך את הנהיגה שלא כחוק.

יתרה מכך, המבקש לא נתן הסבר כיצד אמור היה לחזור מראש הנקרה לביתו אם ירד מהרכב והותירו לשימוש הדוד.

מהאמור לעיל עולה כי גרסתו של המבקש מלאה "חורים", אשר מעמידים אותה בספק ניכר.

לפנים משורת הדין מתוך התחשבות במצבם הקשה של המבקש ואביו ולאור העובדה כי העבירה בוצעה בידי אחר, ראיתי לנכון לקצר את תקופת איסור השימוש ולהעמידה על 21 יום בלבד.

אשר על כן, יש להחזיר למבקש את הרכב בחלוף 21 יום מיום השבתתו.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013.


מעורבים
תובע: עומר מוחמד בן גאזי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: