ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה גמאל נגד צרויה :

בפני כבוד השופטת סמדר קולנדר-אברמוביץ

מבקשים

שי רואה

נגד

משיבים

משה גמאל

החלטה

בדיון שהתקיים בתיק זה ביום 27.6.12 הגיעו הצדדים להסכמה דיונית לפיה בית המשפט ימנה מומחה בתחום כתבי היד אשר חוות דעתו תהיה מכרעת, אשר יבחן את טענת הנתבעים כי החתימות על שטרי החוב אינן חתימותיהם. כן הסכימו שבמידה והמומחה יקבע שהחתימות הינן חתימות הנתבעים התביעה תתקבל ובמידה והמומחה ייקבע שהחתימות אינן חתימות הנתבעים התביעה תדחה. לגבי כל קביעה שהיא הסכימו הצדדים יוכלו הם לטעון להוצאות.

לאחר שהתקבלה חוות דעת המומחית שמינה בית המשפט לפיה החתימות על שטרי החוב הינן חתימות הנתבעים, הגישה התובע בקשה זו לקבלת התביעה ולתשלום הוצאותיה.

הנתבעים הגישו תגובה לבקשה במסגרתה עתרו לקביעת התיק לתצהירי עדות ראשית ולחילופין לביטול ההסכמה הדיונית אליה הגיעו הצדדים בדיון.
כמפורט בתגובה טענת הזיוף מהווה חזית משנית בטענות הנתבעים כאשר קיימות להם טענות נוספות.
כן טוענים הנתבעים שהמומחית לא קבעה כל ממצא פוזיטיבי מובהק.

איני יכולה לקבל בקשת הנתבעים.
המומחית קבעה באופן ברור שהחתימות נחתמו על ידי הנתבעים.
הנתבעים שהיו מיוצגים הגיעו להסכמה הדיונית לפיה התביעה תתקבל או תדחה בהתאם לחוות דעת המומחית. הנתבעים כלל לא טענו בדיון שקימות להן טענות הגנה נוספות לגביהן יהיה מקום לדיון לאחר שתתקבל חוות דעת המומחית.

כן איני סבורה שכעת לאחר שהתקבלה חוות הדעת המומחית יש מקום לאפשר לצדדים לחזור בהם מההסכמה אליהם הגיעו. לא ברור מדוע הנתבעים לא ביקשו לעשות כן עוד טרם התקבלה חוות דעת המומחית והרושם העולה הינו שלאור ממצאי חוות הדעת בלבד, מבקשים הם לעשות כן. משהגיעו הצדדים להסכמה אשר ביטויה מצוי בפרוטוקול אין כל מקום לחזרה מהסכמה זו.

לאור האמור לעיל התביעה מתקבלת. תיק ההוצאה לפועל ישופעל כנגד הנתבעים. הנתבעים ישלמו הוצאות המומחית כפי ששולמו על ידי התובע וכן שכ"ט עו"ד בגין הליך זה בסך 10,000 ₪.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה גמאל
נתבע: צרויה
שופט :
עורכי דין: