ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין האלה אלמלך נגד המגן חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר בן שלו

התובעת

האלה אלמלך
ע"י ב"כ עוה"ד ד. גנסין ואח'

נגד

הנתבעות

1. המגן חב' לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד עזרא בריק ואח'
2. איי די איי חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד אריה כרמלי ואח'

החלטה

1. לאחר עיון בחומר הרפואי שהוגש ובטיעוני הצדדים, מצאתי כי קיימת ראשית ראייה לאפשרות קיומה של נכות בתחום האורטופדיה עקב התאונה (ראו למשל: פירוט הממצאים בחוות דעת המומחה בתחום האורטופדיה, הפניה מיום 02.02.1, הפניה מיום 20.06.07). גם אם עסקינן בתחומים חופפים במידה רבה וגם אם יכול ולתובעת עבר רפואי , הרי שהתיעוד שלאחר התאונות מלמד ראשית ראיה לעניין אפשרות פגיעה גם בתחום הנוירולוגיה, אין מקום למנוע מן התובעת להוכיח את הנכות הנטענת. חזקה שמומחה שימונה, יתייחס גם לשאלות מתחום הקשר הסיבתי. הנני ממנה את פרופ' תמיר בן חור מבי"ח הדסה עין כרם כמומחה רפואי מטעם בית המשפט בתחום זה.

2. המומחה יעיין במסמכים הרפואיים אשר יומצאו לו על ידי ב"כ בעלי הדין, יבדוק את התובעת ויקבע ממצאים לגבי מצב ה הרפואי נוכח תאונ ות הדרכים מיום 15.08.05 ו- 16.04.09. שימת לב המומחה והצדדים לתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), התשמ"ז-1986 ובייחוד לתקנות 8, 9, 11 ו 15.

3. שכ"ט המומחה יעמוד על סך 4,000 ש"ח בצירוף מע"מ.

4. בנסיבות העניין, נוכח התיעוד שהוצג, אופי הפגיעה ונסיבותיה (ראו והשוו: רע"א 3007/12 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ (פסק דין מיום 30.05.12, פורסם בנבו)), אני מורה כי הנתבעות תישאנה, כמימון ביניים, בשכ"ט המומחה. ממילא, היה ויתברר כי לא הייתה הצדקה למינוי, יוכלו הנתבעות לעתור לקיזוז השכר במסגרת ההתחשבנות העתידית . השכר ישולם ישירות בתוך 30 ימים למומחה ולאחר קבלת דרישת תשלום מהמומחה אשר תומצא מיידית לצדדים.

5. הצדדים ימציאו ההחלטה למומחה.

6. התיק נקבע לעיון חוות דעת ליום 03.11.13.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: האלה אלמלך
נתבע: המגן חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: