ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ריקי מימון :


בפני כבוד השופט יואב עטר

המבקשת

ריקי מימון

נגד

המשיבה
הוועדה המקומית לתכנון ובניה – באר-שבע
ע"י ב"כ עו"ד לירן עמר

החלטה

בפני בקשת המבקשת לפסוק ל ה הוצאות בגין התייצבות ה לדיון ביום 5.6.2013, דיון אשר נדחה לבקשת ה משיבה.

ביום 7.5.2013 , הגישה המשיבה בקשה לדחות את כל הדיונים שהיו קבועים בתיקיה ליום 5.6.2013, בשל שריפה שהתרחשה במהלך חודש מרץ 2013 במשרדי המשיבה, ואשר הקשתה עליה להתארגן לדיונים שהיו קבועים למועד זה.

בהחלטתי מיום 13.5.2013, נעתרתי לבקשת המשיבה, תוך שצויין בהחלטה מפורשות כי: "המאשימה תודיע לנאשמים על השינוי במועדי הדיון".

כעולה מן הבקשה, המבקש ת לא קיבל ה כל הודעה על השינוי במועד הדיון, והתייצב ה בבית המשפט ביום 5.6.2013, ולדבריה, בשל האמור לעיל, איבדה יום עבודה.

בהחלטתי מיום 5.6.2013, ביחס לבקשה דנן, הוריתי למשיבה להגיב, תוך שציינתי, בין השאר, את ההוראה שניתנה למשיבה על פי ההחלטה מיום 13.5.2013, להודיע לנאשמים על דחיית הדיונים.

בתגובת המשיבה, לא התייחסה המאשימה כלל להוראת בית המשפט, כי היה עליה להודיע לנאשמים על השינוי במועדי הדיון, והסתפקה (סעיף 4 לבקשה) באמירה, כי: " ביום 26.5.2013 נשלח (כך במקור – י.ע.) על ידי מזכירות בית המשפט הודעה על דחיית הדיון בתיק זה".

לאור האמור בתגובת המשיבה, לא נותר אלא להניח כי המשיבה כלל לא טרחה לקיים את החלטת בית המשפט, מיום 13.5.2013 בכל הקשור להודעה ל צדדים שכנגד על השינוי במועד הדיון, שבוצע לבקשתה, והסתפקה בכך שרק כשבועיים לאחר מכן, שלחה מזכירות בית המשפט הודעה לצדדים.

סבורני, כי אסור היה למשיבה לעשות דין לעצמה, להמתין כשבועיים לפעולת מזכירות בית המשפט, תוך שהתעלמה למעשה, מהוראת בית המשפט בעניין. סבורני, כי גם אם מזכירות בית המשפט פעלה, אין בכך משום היתר למ שיבה להתעלם מהוראת בית המשפט לעניין זה, וכי בהעדר החלטה אחרת, המשיבה לא הופטרה מחובתה להודיע לצדדים שכנגד על דחיית הדיון, בעקבות בקשת המשיבה.

הדיון נדחה לבקשת המשיבה, תוך שההיעתרות לבקשתה, הותנתה מפורשות במתן הודעה לצדדים שכנגד על ידי ה משיבה על דחיית הדיון, כעולה מתגובת המשיבה, המשיבה למעשה כלל לא טרחה לנסות ולהודיע למבקשת על דחיית הדיון, ושונה הייתה המסקנה אילו היה מתבצע ניסיון כזה, גם אילו לא צלח.

סבורני כי בנסיבות אלו, יש ממש בבקשה ואני מחייב את המשיבה בתשלום הוצאות לטובת המבקשת (גב' ריקי מימון) בסך של 350 ₪.

ההוצאות ישולמו בתוך 30 ימים מהיום.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ריקי מימון
שופט :
עורכי דין: