ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמעון סדגסי נגד גורמה ליין בע"מ :

בפני כבוד השופט משה סובל-שלום ת"א

מערער

שמעון סדגסי

נגד

משיבה

גורמה ליין בע"מ

פסק דין

1. ערעור על החלטתו מיום 03.02.13 של כבוד הרשם עמיעד רט בתיק ת"ט 41330-06-12 לפיה מתקבלת ההתנגדות לביצוע שטר רק בחלקה ובכפוף להפקדה ולתשלום הוצאות בשל איחור בהגשת ההתנגדות.
בהתאם להחלטתי מיום 21.03.13 הגישו הצדדים עיקרי טיעון.
לאחר שעיינתי בכל הכתבים ונספחיהם ושקלתי את טענות הצדדים, מצאתי כי אין מקום להתערב בהחלטתו של הרשם הנכבד ודינו של ה ערעור להידחות.

2. את ההתנגדות הגיש המערער באיחור של יומיים ואולם את ה ערעור ב פני הגיש באיחור של כחודש וראוי למערער, עורך דין במקצועו, להקפיד על המועדים הקבועים בתקנות שכן משהוגש באיחור וללא בקשה להארכת מועד, דינו של הערעור להידחות על הסף.
דינו של הערעור להידחות גם לגופו.

3. החלטתו של הרשם מפורטת ומנומקת וניתוחו המשפטי ומסקנותיו מקובלים עלי.
טענות הכפייה והאילוץ אין בהן כל ממש. את השיק על סך 43,563 ₪, משך המערער לסילוק חובה של החברה לאחר ששיק שלה בסכום דומה חולל באי פירעון וניתן בתמורה לסחורה שס ופקה.
המערער משך שיק אישי משיקוליו ואם אכן חתם בכפייה, לא מצאתי כי ביטל השיק או שלח הודעת ביטול בשל כך.
אינני רוצה לחשוד בכשרים ולהניח כי בו בעת שמשך המערער את השיק, לא התכוון כי יפרע.

4. חסד עשה הרשם הם המערער שקיבל את התנגדותו בקשר לשיק השני על סך 7,377 ₪ וכפוף להפקדת סכום של 4,000 ₪ בלבד בקופת בית המשפט. לא מצאתי לבטל את החיוב בהוצאות בסך 1,500 ₪ בשל האיחור בהגשת ההתנגדות, שכן הסכום הנמוך מבטא את האיחור הקצר ועוד לא דיברנו על האיחור בהגשת הערעור .

5. הערעור נדחה בזאת.
המערער ישלם למשיבה את הוצאות הערעור בסך של 2,500 ₪. לפנים משורת הדין, ניתנת למערער אורכה עד ליום 30.06.13 לביצוע ההפקדה ולתשלום סכום ההוצאות שקבע הרשם בהחלטתו.

ניתן היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.

הוקלד על ידי ס. אורלי


מעורבים
תובע: שמעון סדגסי
נתבע: גורמה ליין בע"מ
שופט :
עורכי דין: