ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלי פרץ בניה ויזמות בע"מ נגד ענת בן גלים :

בקשה מס' 9
בפני כבוד סגן הנשיא, השופט נווה ערן

מבקשת

ענת בן גלים

נגד

משיבה

אלי פרץ בניה ויזמות בע"מ

החלטה

בפניי בקשה לביטול עיקול על רכב אושר הוטל במסגרת תיק הוצל"פ מס' 13-08780-11-5.
לטענת המבקשת, רק לאחרונה גילתה , כי רכבה עוקל על ידי המשיבה במסגרת ההליכים בתיק ההוצל"פ וזאת בטרם מסירת האזהרה. המבקשת מסבירה , כי הרכב משועבד לבנק מזרחי טפחות בגין הלוואה שניתנה לה, וכי מאחר וברצונה לפרוע את ההלוואה, היא מעוניינת למכור את הרכב.
המבקשת מדגישה, כי משעה שהגישה התנגדות לבית המשפט במועד, אשר בעקבותיה עוכבו ההליכים בתיק, לא ידעה על דבר העיקול עד לאחרונה, כאשר פעלה למכירתו של הרכב.
המבקשת טוענת, כי עיקול מטלטלין של חייב עובר להמצאת האזהרה עבורו, מהווה הליך חריג במסגרת ההוצאה לפועל.
עוד טוענת המבקשת בהרחבה בבקשתה, כי המשיבה לא עמדה בתנאים המצטברים לצורך מתן צו העיקול הקבועים בתקנות.

המשיבה טוענת מנגד, כי יש לדחות את הבקשה, וראשית מפנה לפרוטוקול הדיון מיום 10.01.12, אשר התנהל בפני כבוד הרשם מורני, בו נידונה ההתנגדות לביצוע שטר, והצדדים הסכימו כדלקמן:
"מוסכם שבמידה ותינתן רשות להתגונן על פי האמור לעיל, העיקול שהוטל על רכבה של המבקשת לפני ביצוע המסירה אצל משרד הרישוי, יישאר בתוקף עד החלטה אחרת."

המבקשת טוענת, כי מן האמור לעיל עולה בבירור, כי המבקשת ידעה על קיומו של העיקול, ואף הסכימה לכך שיישאר בתוקף. דהיינו, ככל שהמבקשת היתה רוצה בביטול העיקול, הרי שהיה עליה להגיש בקשתה לפני זמן רב, טרם חלוף 30 הימים מהיום שנודע לה על קיומו של העיקול. על כן טוענת המשיבה, כי משלא פעלה כך, הרי שהמבקשת איבדה את זכותה לעשות כן.

אני מסכים עם טענתה זו של המשיבה. עברתי על פרוטוקול הדיון מיום 10.01.12 והסכמה זו של הצדדים לגבי השארת העיקול על רכבה של המשיבה בתוקף עד למתן החלטה אחרת, כתובה במפורש, ואף המבקשת עצמה נכחה בדיון זה.
הסכמות אלו של הצדדים קיבלו תוקף של החלטה על ידי כבוד הרשם מורני ביום 12.01.12.

לאור כל האמור לעיל, אל לה למבקשת לטעון כי לא ידעה על קיום העיקול על רכבה, שעה שנתנה את הסכמתה המפורשת, כפי שצוטטה לעיל ודי בטעם זה בלבד בכדי לדחות את בקשתה ואינני נזקק להכנס לטענות הצדדים ביחס לתנאים להטלת העיקול.

על כן, הבקשה בשלב זה נדחית.

אני אמנע מפסיקה של הוצאות ואסתפק בתוצאה האמורה.

לשלוח לצדדים.

ניתנה היום, י' תמוז תשע"ג, 18 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלי פרץ בניה ויזמות בע"מ
נתבע: ענת בן גלים
שופט :
עורכי דין: